Úvod Novinky Tipy z programu
V Trnave sa uskutoční Deň s rozprávkou. Tu je program podujatia
V Trnave sa uskutoční Deň s rozprávkou. Tu je program podujatia

V Trnave sa uskutoční Deň s rozprávkou. Tu je program podujatia

Vo štvrtok 25. apríla sa v meste Trnava uskutoční podujatie „Deň s rozprávkou. Čítame, počúvame a ilustrujeme rozprávky“.

Na podujatí sa predstavia rôzne rozprávkové hry a rozprávky, ktoré vznikli v Slovenskom rozhlase v období od mája 2022 do marca 2024. Počas celého dňa sa budú konať rôzne prezentácie, prednášky, čítania, ale aj živé rozhlasové vysielania RTVS.

Deti aj dospelí sa môžu tešiť na stretnutia s autormi, ilustrátormi, divadelníkmi a rozhlasovými tvorcami. Súčasne spoznajú čaro rozhlasu, ktorý svojou tvorbou pomáha budovať kultúrne hodnoty pre deti a mládež.

den-s-rozpravkou-tittleweb.png

Podujatie bude prebiehať na viacerých kultúrnych miestach v meste Trnava. Jeho cieľom je predstaviť rozhlasovú tvorbu pre deti a mládež, ktorá bude súťažiť na májovom festivale „Zázračný oriešok. Kniha v rozhlase - rozhlas v knihe“ v Piešťanoch.

Program podujatia „Deň s rozprávkou. Čítame, počúvame a ilustrujeme rozprávky“


  • Kultúrne centrum Malý Berlín 

O 9:30 predstaví riaditeľ Slovenského rozhlasu Ľuboš Černák súťažné tituly.

O 10:30 začne výtvarný workshop pre deti s názvom „Dlhý, Široký, Bystrozraký“, na ktorom si vyrobia rozprávkových hrdinov.

Ďalej sa uskutoční výstava ilustrácií a tiež divadelné predstavenie na motívy rozprávok Pavla Dobšinského.

  • Kreatívne centrum

O 13:30 zavíta do kultúrneho centra „Johanka“.

Čaká na vás čítanie knižnej a rozhlasovej rozprávky Tone Revajovej.

O 14:15 nasleduje literárno-výtvarný workshop „Johanka v Zapadáčiku“.

  • Divadlo Jána Palárika

V prietoroch divadla spoznáte činnosť Rádia Devín, Rádia Slovensko a Rádia Regina.

O 13:00 sa v Zrkadlovej sále uskutoční diskusia o pripravovanom festivale. Diskusiu povedie moderátor Rádia Regina Západ Martin Jurčo.

O 14:00 sa začne spoločné vysielanie Rádia Devín a Rádia Slovensko spolu s moderátorkami moderátorkami Ivanou Ilgovou a Jarmilou Vitovičovou.

Program v priestoroch divadla budú sprevádzať aj ďalšie aktivity.

Živé vysielanie budú môcť počúvať aj poslucháči vo svojich domovoch. O 13:00 v Rádiu Regina Západ a o 14:00 v Rádiu Devín a Rádiu Slovensko.

Všetky informácie o podujatí „Deň s rozprávkou. Čítame, počúvame a ilustrujeme rozprávky“ a tiež o festivale „Zázračný oriešok. Kniha v rozhlase - rozhlas v knihe“ sa dozviete na webe Rádia Devín.

25 50 75 90

Živé vysielanie ??:??

Televízia