Úvod Novinky Tipy z programu
RTVS otvorila tretie Kreatívne centrum Arténa. Ako vyzerá to v Košiciach?
RTVS otvorila tretie Kreatívne centrum Arténa. Ako vyzerá to v Košiciach?

RTVS otvorila tretie Kreatívne centrum Arténa. Ako vyzerá to v Košiciach?

RTVS otvorila ďalšie Kreatívne centrum Arténa.

V utorok 23. apríla 2024 otvorilo svoje priestory to košické. Ide o v poradí tretie centrum, ktoré RTVS vybudovalo za posledné tri roky. Prvé dve centrá sa otvorili v Bratislave a Banskej Bystrici.

Projekt vznikol za podpory Európskeho fondu regionálneho rozvoja. Cieľom RTVS je podieľať sa na kultúrnom rozvoji našej krajiny a tiež vytvárať nové pracovné možnosti v kultúrno-kreatívnej sfére.

Kreatívne centrum Košice (6).JPG

Slávnostnej udalosti sa zúčastnil generálny riaditeľ RTVS Ľuboš Machaj a 1. štátny tajomník Ministerstva kultúry Mário Maruška. „Verím, že aj Kreatívne centrum v Košiciach, rovnako ako v Bratislave a v Banskej Bystrici, sa stane miestom, ktoré bude akcelerovať kreatívny potenciál celého regiónu,“ uviedol Ľuboš Machaj.

Priestory nového košického centra sú vybavené špičkovou audiovizuálnou technológiou. Nachádza sa tu aj multimediálna miestnosť, ktorej súčasťou je napríklad kino.

Čoskoro sa v priestoroch nového Kreatívneho centra v Košiciach uskutočnia prvé vzdelávacie podujatia. O činnosti KC Arténa a plánovanom programe sa dozviete na stránke RTVS.

25 50 75 90

Galéria

Kreatívne centrum Košice (2).JPG Kreatívne centrum Košice (1).JPG Kreatívne centrum Košice (6).JPG Kreatívne centrum Košice (7).JPG Kreatívne centrum Košice (5).JPG Kreatívne centrum Košice (4).JPG

Živé vysielanie ??:??

Televízia