Úvod Novinky Tipy z programu
Sami a predsa spolu: Ostrava a Banská Bystrica znejú z rádia naraz
Sami a predsa spolu: Ostrava a Banská Bystrica znejú z rádia naraz

Sami a predsa spolu: Ostrava a Banská Bystrica znejú z rádia naraz

Opäť začína pravidelné česko-slovenské vysielanie.

V piatok 26. apríla od 11.05 h do 12.00 h sa v rozhlasovom éteri Rádia Regina Stred a Českého rozhlasu Ostrava začne opäť pravidelné spoločné česko-slovenské vysielanie. Posledný piatok v mesiaci tak prinesie na frekvencie oboch rádií počas obdobia od apríla do októbra zaujímavé, pútavé dvojjazyčné vysielanie. Moderovať budú Marcela Čížová z Rádia Regina Stred a Richard Piskala z Českého rozhlasu Ostrava.

Tradícia pokračuje

Projekt „Sami a predsa spolu“ vznikol minulý rok pri príležitosti 30. výročia vzniku samostatných republík a priniesol pozitívne ohlasy na strane poslucháčov oboch rádií. Z tohto dôvodu sa Rádio Regina Stred a Český rozhlas Ostrava rozhodli v tejto tradícií pokračovať.

Javorina-Radovan-Stoklasa-TASR

Spoločné vysielanie sa začne v piatok 26. apríla z Dolní oblasti Vítkovice v Ostrave, pokračovať bude koncom mája na slovenskej strane v Múzeu kávy v Krušetnici a v júni z Lysej Hory. Český a slovenský jazyk zaznie aj počas letných prázdninových dní, v júli z areálu Považského múzea v Žiline, v auguste zo Zámku v Hradci nad Moravici. Posledný septembrový piatok sa spoločné improvizované štúdio bude nachádzať v Múzeu oravskej dediny v Zuberci. Záver tohtoročnej spolupráce vyvrcholí 25. októbra vysielaním z Horskej chaty Kmínek na česko-slovenskej hranici.

„S veľkou radosťou sme naštartovali vzájomnú spoluprácu s Českým rozhlasom Ostrava. Projekt „Sami a predsa spolu“ prináša jedinečný vysielací zážitok poslucháčom oboch rádií z rôznych atraktívnych miest našich krajín, oslavuje bratské väzby medzi Slovenskom a Českom. Verím, že tieto vysielania posilnia pocit spolupatričnosti medzi našimi národmi a obohatia kultúrny život našich poslucháčov,“ uviedol riaditeľ Štúdia RTVS Banská Bystrica Miroslav Debnár.

Poslucháčom Rádia Regina Stred a Českého rozhlasu Ostrava tak bude ponúknutých sedem hodín vysielania z príťažlivých miest Slovenska a Česka.

25 50 75 90
Foto: RTVS

Živé vysielanie ??:??

Televízia