Úvod Novinky Tipy z programu
Chcete, aby bolo vašu hudbu počuť? Prihláste sa do Košického zlatého pokladu
Chcete, aby bolo vašu hudbu počuť? Prihláste sa do Košického zlatého pokladu

Chcete, aby bolo vašu hudbu počuť? Prihláste sa do Košického zlatého pokladu

RTVS vyhlasuje 40. ročník pesničkovej súťaže Košický zlatý poklad 2024.

Autori a autorky, interpreti a interpretky pôvodnej slovenskej populárnej hudby môžu od 6. mája prihlasovať svoje vlastné, po slovensky spievané skladby do 40. ročníka pesničkovej súťaže Košický zlatý poklad 2024. Uzávierka súťaže, ktorej vyhlasovateľom a organizátorom je Štúdio RTVS Košice, je 1. septembra, finále sa uskutoční 26. októbra 2024.

Košický zlatý poklad 2022

RTVS sa dlhodobo snaží podporovať a rozvíjať pôvodnú slovenskú populárnu hudbu, čo je jedným z poslaní verejnoprávneho média. Dokazuje to aj prostredníctvom tejto jedinečnej súťaže, ktorá od svojho vzniku v roku 1980 každoročne oslovuje mnoho začínajúcich, ale aj etablovaných autorov, interpretov a textárov. Vytvára im atraktívny rozhlasový a televízny mediálny priestor na propagáciu a prezentáciu ich hudobnej tvorby.

Podpora slovenskej hudby

„Pre každého môže mať slovo poklad iný význam. Pre košické rozhlasové štúdio sa hudobná súťaž Košický zlatý poklad stala v priebehu štyroch desaťročí naozaj unikátnym projektom. Jednak preto, že stále žije, ale aj preto, že ostal jedinou takouto súťažou na Slovensku. Spolu s kolegami a kolegyňami sme presvedčení, že v sebe stále ukrýva veľký potenciál, ktorý chceme rozvíjať a vytvoriť mu významnejší priestor nielen v rozhlase a televízii, ale ak to bude len trochu možné, aj v prostredí online,“ povedal riaditeľ Štúdia RTVS Košice Jaroslav Kerner.

košický zlatý poklad

„Jubilejný 40.ročník jedinej autorskej pesničkovej súťaže na Slovensku je opäť skvelou príležitosťou pre skladateľov, textárov, hudobníkov ako aj pre samotných spevákov a speváčky, aby sa zviditeľnili a dokázali, že súčasná populárna hudba je v slovenskej kultúre a vo verejnoprávnom priestore dôležitou časťou spektra, ktorá formuje generácie mladých ľudí. Pomocou piesní vieme oveľa intenzívnejšie vnímať emócie i scitlivovať spoločnosť. My všetci, ktorí a ktoré sa podieľame na príprave tohto jubilejného ročníka KZP sa na všetky skladby už teraz veľmi tešíme,“ hovorí organizátorka súťaže KZP Hana Rodová.

Na víťazov čakajú zaujímavé finančné ceny i novinky. Víťazi získajú 1.800,-€, 1.100,-€ a 700,-€, Cenu za najlepší piesňový text 300,-€; Cenu za najlepší spevácky výkon 300€; Cenu Rádia Slovensko – garantovaný počet odohratí ocenenej skladby v programoch Rádia Slovensko, Poslucháčsku cenu Rádia Regina Východ - garantovaný počet odohratí ocenenej skladby v programoch Rádia Regina Východ a Špeciálnu cenu – jeden nahrávací deň vo Veľkom štúdiu RTVS v Košiciach.

Ako sa prihlásiť

Súťažné skladby je potrebné prihlásiť v dvoch krokoch, a to prostredníctvom prihlasovacieho web formulára na stránke RTVS a nahrávky súťažnej skladby v digitálnej forme (zvukový súbor vo formáte wav; 44,1 kHz -16 bitov ) spolu s textom piesne (vo formáte DOCX) na adrese: https://drive.rtvs.sk. Nahrávku i text treba označiť: Názov súťažnej skladby_Meno interpreta/Názov skupiny.

Z prihlásených piesní vyberie výborová komisia začiatkom septembra skupinu postupujúcich piesní. Na finálových kolách uplynulých ročníkov Košického zlatého pokladu zaznelo dokopy 433 finálových súťažných piesní, ktoré sú súčasťou hudobnej scény dodnes.

25 50 75 90

Živé vysielanie ??:??

Televízia