Úvod Novinky Tour de France
Dojímavá fotka víťaza Tour de France 2022. Diváci RTVS pochválili preteky

Najslávnejšie cyklistické preteky na svete Tour de France majú za sebou 109. ročník.

Víťazom celkového poradia Tour de France 2022 sa stal Jonas Vingegaard z tímu Jumbo-Visma. 25-ročný dánsky pretekár zdolal Slovinca Tadeja Pogačara, ktorý ovládol predchádzajúce dva ročníky Starej dámy.

Oficiálny instagramový profil Tour de France zverejnil dojímavú fotku Jonasa Vingegaarda s priateľkou a dcérkou.

Ďalšou veľkou postavou tohtoročnej edície trojtýždňových francúzskych pretekov bol Belgičan Wout van Aert.

Vyhral tri etapy, vyhlásili ho za najbojovnejšieho jazdca pretekov a získal zelený dres so ziskom rekordných 480 bodov.

Sagan bez etapového triumfu

Rodák zo Žiliny Peter Sagan dokončil Tour de France po deviaty raz v kariére. Jeho najlepším umiestnením na 109. ročníku Starej dámy boli dve štvrté priečky. Vzhľadom na zdravotné problémy, ktorým čelil počas tejto sezóny, však predviedol dobré výkony.

„Som hrdá na Petra. Išiel skvele. A so zmyslom pre humor jemu vlastným sa vysporiadal s podmienkami,“ napísala diváčka RTVS Dáša pod príspevok na facebookovej stránke Šport v RTVS.

Peter Sagan zdraví divákov pred začiatko Tour de France 2022.

„Perfektné. Toľko súbojov, pádov, prekvapení a odstúpení favoritov. Tento to rok to malo grády,“ pochválil divák RTVS Ján.

„Krásna a napínavá Tour de France. Lepšia ako po iné roky. Cyklisti boli ohľaduplnejší a priebeh zaujímavejší,“ pridala sa diváčka RTVS Zdenka.

Všetkých 21 etáp Tour de France 2022 sme vysielali na okruhu :ŠPORT a ONLINE na webe RTVS.