EURO 2020
EURO 2020
Úvod Novinky Zaujímavosti
Deti odkazujú dospelým: Ďakujeme, že nás chránite
Deti odkazujú dospelým: Ďakujeme, že nás chránite

Deti odkazujú dospelým: Ďakujeme, že nás chránite

Graficky vyrobenú dvojbodku nahradila tá ručne namaľovaná.

Do informačnej kampane, ktorá vyzýva divákov k zodpovednosti počas druhej vlny pandémie nového koronavírusu, sme po influenceroch a osobnostiach RTVS teraz zapojili tých najmenších. Deti sa pripojili k moderátorom Ľubomírovi Bajaníkovi, Janette Štefánkovej či Marianne Ďurianovej a influencerom ExplOited, Petush Nasklee či Lukášovi Frlajsovi a apelujú svojim spôsobom k dodržiavaniu všetkých pravidiel počas momentálnej neľahkej doby.

Hlavným odkazom spotu, ktorý vznikal výlučne v priestoroch a kapacitách Rozhlasu a televízie Slovenska, je vyjadriť vďaku dospelým za to, že chránia tých najmenších. „Ďakujeme, že ste nás naučili nosiť rúška, umývať si ručičky a nebyť blízko cudzích ľudí. Ďakujeme, že myslíte aj na našich starých rodičov, že nám venujete veľa času a že nám vždy všetko vysvetlíte."

Spot nahrali mladí dabingoví herci. Od predošlých spotov, ktoré vyzývali aj k zodpovednému overovaniu informácií o ochorení COVID-19, siahaniu po verifikovaných zdrojoch a vyvarovaniu sa hoaxom a poplašným správam, sa aktuálne video odlišuje aj spracovaním symbolu RTVS - dvojbodky. Graficky vyrobenú dvojbodku nahradila tá ručne namaľovaná. Samozrejme ju nakreslilo dieťa, keďže celý spot je o deťoch.

„Súčasťou verejnoprávnej funkcie RTVS je informovať a podporovať verejnosť v krízových časoch. Rovnako, ako počas prvej vlny pandémie, aj teraz sme pristúpili k vysielaniu informačnej kampane, ktorej cieľom je pomôcť ľuďom prejsť súčasnou situáciou bezpečne a zodpovedne. Som presvedčený, že práve solidarita a zodpovednosť v súčinnosti s aktuálnymi a overenými informáciami je v dnešnej dobe kľúčová. A na to sa snažíme v kampani upozorniť aj našich divákov a poslucháčov," uviedol k celej kampani generálny riaditeľ RTVS Jaroslav Rezník.

Živé vysielanie ??:??

Televízia