Úvod Novinky Zaujímavosti
Pripravme sa na výraznú zmenu počasia. Kde nasneží najviac?
Pripravme sa na výraznú zmenu počasia. Kde nasneží najviac?

Pripravme sa na výraznú zmenu počasia. Kde nasneží najviac?

Územím Slovenska prejde studený front. Zdá sa, že práva zima nás ešte len čaká.

Držme si klobúky a poriadne sa oblečme. Slovensko totiž čakajú mrazivé dni a na mnohých miestach aj výdatné sneženie. Najviac snehovej nádielky dostane severozápad Slovenska, snehu sa dočkajú aj ďalšie časti republiky. Na zmeny počasia by sme sa mali pripraviť od utorka 12. januára.

Krajný západ Slovenska, hlavné mesto a jeho okolie očakáva zmiešané a mrznúce zrážky. Za všetko môže studený front, ktorý bude prechádzať našim územím. Najvýdatnejšie sneženie sa očakáva v podvečerných hodinách, noc z utorka na stredu bude mrazivá, meteorológovia predpovedajú, že sneh sa udrží počas dňa aj na cestách. Buďme preto opatrní.

Pravá zima nás zdá sa ešte len čaká

Najviac snehu okrem severozápadu spadne aj v Žilinskom kraji, postupne sa snehu dočkajú aj obyvatelia východnej časti. Zrážky by podľa predpovedí mohli ustať v stredu napoludnie. Netýka sa to však severovýchodu a severných častí Slovenska. Tam bude snežiť ďalej.

V najbližších dňoch sa musíme pripraviť na mrazivé noci, a to takmer na celom území. Mrznúť bude aj počas dňa. Slnko sa ukáže najmä na západe a strede Slovenska.

Sledujte Počasie s odborníkmi z SHMÚ vždy o 20:15 na Jednotke. Viac aj na facebooku relácie, kde môžete posielať vlastné fotografie a dostať sa do vysielania RTVS.

zdroj úvodnej foto: Shutterstock

Živé vysielanie ??:??

Televízia