MS v hokeji 2022
MS v hokeji 2022
Úvod Novinky Zaujímavosti
Zaspomínajte si na Ktosi je za dverami v unikátnej knihe z eshopu RTVS
Zaspomínajte si na Ktosi je za dverami v unikátnej knihe z eshopu RTVS

Zaspomínajte si na Ktosi je za dverami v unikátnej knihe z eshopu RTVS

To najlepšie z legendárneho televízneho kabaretu ponúkne fanúšikom aj exkluzívny pohľad do zákulisia príprav ikonického programu.

Program Ktosi je za dverami je aj štyridsať rokov po svojom vzniku obľúbeným zábavným predstavením s výbornými hosťami a množstvom nezabudnuteľných komických dialógov či scénok, z ktorých mnohé doslova zľudoveli.

Kniha vzniká v produkcii Vydavateľstva Media RTVS a v eshope RTVS a kníhkupectvách je k dispozícii od pondelka 15. novembra.

Pomoc Máte problém s prehrávaním? Nahláste nám chybu v prehrávači.


S myšlienkou prípravy takejto publikácie prišla intendantka Trojky RTVS Judita Gembická.

„Milana Lasicu a Jula Satinského som obdivovala celý život. Bola som presvedčená, že ich humor v televíznom Ktosi je za dverami je taký nadčasový, že si zaslúžili aj knižnú podobu. Keď som pánovi Lasicovi veľmi nesmelo naznačila tento zámer a povedal „Prečo nie?!“, tak sme sa pustili do práce,“ prezradila.

Exkluzívne ukážky aj najlepšie dialógy Lasicu a Satinského

Publikácia Ktosi je za dverami prináša na 240 stranách výber z tých najlepších dialógov Milana Lasicu a Júliusa Satinského, prepísaných z jednotlivých častí legendárneho programu. Okrem iného v nej čitatelia nájdu exkluzívne ukážky pôvodných scenárov, nájdených v archíve RTVS.

Ktosi_je_za_dverami_kniha1.jpg

Kniha je plná pôvodných fotografií z nakrúcania i doposiaľ nezverejnených príloh scenárov, doplnených o ručne písané poznámky autorov a originálne ilustrácie od Danglára.

Nechýbajú v nej ani kompletné dialógy s Mariánom Labudom, Milošom Kopeckým, sestrami Vášáryovými, Kamilou Magálovou, Zdenou Studenkovou a ďalšími.

Publikáciu otvára predhovor Zdeňka Svěráka a uzatvára posledný rozhovor s Milanom Lasicom, ktorý vznikol týždeň pred jeho smrťou. V ňom prináša svoje spomienky na pozadie vzniku a výroby kabaretu a objasňuje, prečo prišlo k jeho zákazu.

Obsiahly doslov ponúka príbeh vzniku relácie Ktosi je za dverami a mapuje, ako sa dvom zakázaným komikom podarilo vrátiť do televízie a pripraviť veľkolepú premiéru svojho programu. Zároveň detailne rozoberá jednotlivé epizódy a zmeny, ktorými celý program prechádzal.

Päť rokov kultovej zábavy

Ktosi je za dverami je dnes už televízna klasika. Kultový zábavný program, ktorého prvú časť Československá televízia odvysielala na konci roka 1978 a poslednú, desiatu, začiatkom roka 1983.

Potom program zakázali a Lasica so Satinským sa k podobnému formátu už nikdy nevrátili. Reprízy zábavného programu vysiela na obrazovkách televízna Dvojka počas víkendových popoludní a programu každoročne patrí na Dvojke aj silvestrovské vysielanie od polnoci až do rána.

„Dvojici oftalmológov ľudských duší L+S sme ako národ veľa dlžní za to, ako nám svojím humorom otvárali oči a nie som si istý, či im to niekedy dokážeme splatiť. RTVS sa o to pokúsila aj takto. Príjemné čítanie,“ povedal generálny riaditeľ Jaroslav Rezník

Exkluzívna kniha je dostupná na stránkach eshopu RTVS i pultoch kníhkupectiev už od pondelka 15. novembra.

Foto: TASR, RTVS

Živé vysielanie ??:??

Televízia