MS v hokeji 2022
MS v hokeji 2022
Úvod Novinky Zaujímavosti
Novoročná výzva pre všetkých fanúšikov sociálnych sietí
Novoročná výzva pre všetkých fanúšikov sociálnych sietí

Novoročná výzva pre všetkých fanúšikov sociálnych sietí

Rady odborníka nám pomôžu urobiť z online priestoru krajšie miesto.

Slušnosť je v súčasnosti obrovskou vzácnosťou. Tak ako sa správame slušne doma, v práci či na verejnosti, rovnako slušne by sme sa mali správať aj na sociálnych sieťach .

„V bežnom živote nemáme radi ľudí, ktorí rozprávajú stále o sebe, takisto nás otravuje, keď nám niekto na sociálnej sieti posiela informácie o svojom dennom režime – od prebudenia až po uloženie sa do postele a neustále zdôrazňuje to svoje JA... pravidlá, ktoré sú v bežnom živote, sú rovnaké alebo veľmi podobné aj v online priestore,“ hovorí Anton Bódis , odborník na etiketu.

Sociálne siete. Máte problém s prehrávaním? Nahláste nám chybu v prehrávači.


Zároveň je potrebné spomenúť, že na sociálnych sieťach je veľmi dôležitý prvý dojem . Možností, ako zo seba urobiť lepšieho a krajšieho, je dnes veľmi veľa.

Vypestovať si falošný imidž na sociálnych sieťach síce môžeme, no dlho ho udržiavať nedokážeme. „Ľudia postupom času zistia, že to nie sme naozaj my a že sme sa v snahe o prvý dojem vykreslili o trošku lepšie,“ dodáva skúsený odborník.


Rovnako by sme mali myslieť aj na informácie, ktoré o sebe zverejňujeme. Hovoriť stále o sebe je nielen neslušné, ale aj nebezpečné. Vedieť o komkoľvek príliš veľa nie je dobré a ani vhodné.

Samostatnou témou sú komentáre , ktoré uverejňujeme. Mnohí zabúdajú na to, že stopa na internete zostáva aj po tom, čo zo sociálnych sietí odídeme.

Komentáre na FB. Máte problém s prehrávaním? Nahláste nám chybu v prehrávači.


„Predtým, ako uverejníme v diskusií akýkoľvek komentár, zamyslime sa nad tým, či by sme to človeku dokázali povedať aj priamo do očí. Dať na internet čokoľvek, keď oproti nám nikto nestojí, alebo nesedí a nepozerá sa nám do tváre, je jednoduché,“ uzatvára slovami o akejsi vnútornej brzde Bódis.

Podarí sa nám ju v novom roku násť? Budeme v internetových diskusiách slušnejší a taktnejší? Rok 2022 by sa tak pre nás mohol stať obrovskou výzvou.

Živé vysielanie ??:??

Televízia