Vo vysielaní Rádia Regina Západ pátrala Viera Horáková po recepte od našich susedov, ktorý by ich charakterizoval tak, ako Slovákov bryndzové halušky.
Pirohy pre lenivé gazdinky.
Máte problém s prehrávaním? Nahláste nám chybu v prehrávači.
Recept pre lenivé gazdinky - tak nazvala recept na prípravu pirohov Ľuba Daubnerová a hneď sa pustila do diktovania ingrediencii:
- vajíčko
- polohrubá múka
- tvaroh
- maslo
- soľ
Preto jednoducho 250 gramov tvarohu zmiešame s vajíčkom a spojíme spolu s múkou. Finta je v tom, že:
„Potom pripravíme asi dvojcentimetrové akoby nakrájané povrázky a tie hodíme do vriacej vody, ktorú sme osolili.“
- Pirohy (povrázky) po uvarení vyplávu na hladinu.
- Stačí ich preliať cez sitko.
- Na panvici rozpražiť maslo a poliať ich.
Rýchly obed je hotový. Prípadne v masle opražiť narýchlo ešte postrúhanú strúhanku ako posýpku na pirohy.
Existujú však aj iné riešenia:
„Niekto si na takéto pirohy dá pomleté orechy, alebo mak.“
Vysvetľuje Ľuba Daubnerová, ktorá tento recept považuje za rýchle riešenie pre lenivé gazdinky.
Takéto pirohy môžete ozdobiť ovocím, hoci aj hroznom a na sladko si k nim dať trebárs roztopenú čokoládu. Celý recept nájdete aj v archíve RTVS bez reklám a zadarmo.