Úvod Novinky Zaujímavosti
Veľký úspech RTVS: Vďačíme Chochmesovcom aj Websterovcom
Veľký úspech RTVS: Vďačíme Chochmesovcom aj Websterovcom

Veľký úspech RTVS: Vďačíme Chochmesovcom aj Websterovcom

Rozhlas a televízia Slovenska nominovaná na prestížnu zahraničnú cenu.

Cartoon Tributes každoročne vzdávajú hold vynikajúcim európskym tvorcom, producentom a vysielateľom animovaných programov.

V tomto roku bola do užšieho výberu zaradená a nominovaná na cenu v kategórii Vysielateľ roka aj RTVS. Víťazi a držitelia ocenení budú vyhlásení 22. septembra.

Už šestnástykrát ocenia tvorcov a vysielateľov európskej animácie.

O cenách rozdelených do troch kategórií – vysielateľ, investor/distribútor a producent roka – bude hlasovať približne 1 000 účastníkov zo 40 krajín, ktorí sa zúčastnia Cartoon Forum, európskeho koprodukčného fóra pre európske televízne seriály.

Vo finále je osem európskych krajín vrátane Slovenska

To sa uskutoční vo francúzskom meste Toulouse, kde bude mať svoje zastúpenie s prezentáciou aj RTVS.

Tohtoroční finalisti pochádzajú z ôsmich európskych krajín: Dánska, Francúzska, Nemecka, Talianska, Holandska, Poľska, Slovenska a Španielska.

Nomináciu v kategórii Vysielateľ roka získali nemecká KiKA, slovenská RTVS, francúzsky súkromný televízny vysielateľ TF1 Unité Jeunesse a globálna multiplatformová spoločnosť GLITCH.

Chochmesovci sa vracajú.jpg

RTVS dlhodobo podporuje animovanú tvorbu, nielen ako koproducent, ale aj ako vysielateľ. Vo vysielaní RTVS nájdu diváci viacero slovenských animovaných programov. Sú to napr. Websterovci, Mimi a Líza, Drobci, Tresky plesky či Chochmesovci.

Zabudnúť nesmieme ani na množstvo akvizičných animovaných rozprávok pre tých najmenších: Lassie, Lilin ostrov pokladov, Údolie Muminovcov, Píkova zoo, Chvostík a Nespalík, Rodinka líšok a jazvecov, Zigy a zoovláčik, Bella a Sebastián, Heidi, Supersob Jeremy a ďalšie.

25 50 75 90
Zdroj foto: RTVS

Živé vysielanie ??:??

Televízia