Obrovský slalom Petra Vlhová

Petra Vlhová skončila v obrovskom slalom na 14. mieste

Petra Vlhová vstúpila do ZOH v Pekingu dnes o 2:30 SEČ. Na programe bolo 1. kolo obrovského slalomu. Priamy prenos môžete sledovať s RTVS na stanici :ŠPORT.

(aktualizované 17:24 hod.)

Súťaže v zjazdovom lyžovaní žien začali v pondelok 1. a 2. kolom obrovského slalomu . V hre malo Slovensko až dve pretekárky. Najväčšiu našu nádej Petru Vlhovú dopĺňala Rebeka Jančová.

Petra Vlhová napokon v "obráku" nezískala olympijskú medialu, keď najprv v 1. kole skončila na 13. priečke, pričom jej podľa predstáv nevyšlo ani 2. kolo.

Celkovo napokon naša pretekárka skončila na 14. pozícii. Rebeka Jančová druhú jazdu nedokončila. Zlatú medailu napokon vyhrala Sara Hectorová , pred druhou Federicou Brignoneovou a tretou Larou Guthovou-Behrámiovou .

Najbližšie bude Petra Vlhová v akcii už v stredu, keď 9. februára pôjde slalom. Aj ten môžete sledovať s RTVS na webe ONLINE.

V 1. kole vypadla Mikaela Shiffrinová . Všetky lyžiarske preteky pod piatimi kruhmi bude hostiť Čínske národné centrum zjazdového lyžovania v pekinskom okrese Jen-čching.

Obrovský slalom

• čas: 1. kolo
  • miesto: Čínske národné centrum zjazdového lyžovani
  • TV prenos: RTVS stanica :ŠPORT
  • Live stream: rtvs.sk

Fandiť Petre Vlhovej a ďalším našim pretekárkam ste mohli okrem tohto streamu aj na stanici :ŠPORT, ako aj prostredníctvom našej mobilnej aplikácie.

Všetky podstatné informácie z olympiády ponúkame aj v našich spravodajských reláciách Góly-body-sekundy či Športžurnál .

Zaujímavosti a výsledky z olympiády tiež nájdete na našej podstránke Zimná olympiáda 2022.