Slalom Petra Vlhová

ZOH2022-nevysielaSa.jpg

Petra Vlhová získala na ZOH v Pekingu zlato

Petra Vlhová dnes na ZOH v Pekingu vyhrala slalom žien. Získala pre Slovensko prvé zlato zo zimnej olympiády. Priamy prenos ste mohli sledovať s RTVS na stanici :ŠPORT aj ONLINE.

(aktualizované 09:23 hod.)

Petra Vlhová začala svoju púť za zlatom nevydareným 1. kolom, po ktorom bola naša pretekárka až na 8. mieste.

V 2. kole však Petra Vlhová ukázala ako sa bojuje o medailu a napokon jej náskok žiadna z pretekárok nedokázala vylepšiť.

Slovensko tak získalo na zimnej olympiáde v Pekingu prvú medailu a hneď zlatú.

"Ťažko povedať, čo momentálne prežívam. Miešajú sa vo mne rôzne emócie, je ťažké opísať to. Po prvom kole to bolo veľmi náročné, samozrejme, najmä ja od seba som očakávala lepší výkon."

"Snažili sme sa to hodiť za hlavu. Som naozaj šťastná, že všetci členovia môjho tímu mi verili. Bez nich by som to nedokázala. Opakovali, že som silná a že dokážem aj nemožné. Vďaka nim som sa dokázala stať olympijskou víťazkou," povedala Vlhová v prvej televíznej reakcii na RTVS.

Petra Vlhová potvrdila formu

Za slovenskou pretekárkou skončila Katharina Liensbergerová a Wendy Holdenerová. Druhá Slovenka na štarte Rebeka Jančová, nedokončila 1. kole.

Rodáčka z Liptova dokázala pretaviť výbornú formu z prebiehajúcej sezóny, kedy si už v predstihu zabezpečila malý glóbus pre najlepšiu slalomárku.

Dokazujú to aj jej výkony z tejto sezóny. V programe SP si totiž v predstihu vybojovala malý krištáľový glóbus pre najlepšie slalomárku sezóny.

Súťaže v zjazdovom lyžovaní žien na ZOH sa otovrili už v pondelok, kedy sa išiel obrovský slalom. V hre malo Slovensko až dve pretekárky. Kým Rebeka Jančová nedokončila 2. kolo, Petra Vlhová skončila na 14. priečke.

Vlhovej gratulovala k zlatu aj prezidentka

Po veľkom triumfe začali Petre Vlhovej gratulovať aj osobnosti Slovenska, medzi ktorými nechýbala ani prezidentka Zuzana Čaputová.

„Ďakujem za fantastickú reprezentáciu Slovenska. Som na Petru Vlhovú veľmi hrdá,“ povedala.

Ku gratuláciám sa pripojila aj bývalá slovenská reprezentantka Veronika Velez-Zuzulová.

„Neviem, či k tomu treba niečo dodať. Ruku na srdce, kto jej veril po prvom kole? Nevideli sme presvedčivé prvé kolo, druhé bolo postavené viac do strany, vyštartovala, tak ako ju poznáme.“

„Verila som, že bude zlatá, pre pretekárky pred ňou bola situácia oveľa zložitejšia. Nemala čo stratiť, mohla len získať.“

Petra Vlhová po obrovskom úspechu na ZOH nekončí. Už v piatok ju čaká Super-G, ktorý takisto budeme sledovať v priamom prenose na stanici :ŠPORT a ONLINE prostredníctvom livestremu.

Všetky lyžiarske preteky pod piatimi kruhmi hostí Čínske národné centrum zjazdového lyžovania v pekinskom okrese Jen-čching.

Fandiť Petre Vlhovej a ďalším našim pretekárkam môžete našich streamov aj na stanici :ŠPORT, ako aj prostredníctvom našej mobilnej aplikácie.

Všetky podstatné informácie z olympiády ponúkame aj v našich spravodajských reláciách Góly-body-sekundy či Športžurnál.

Zaujímavosti a výsledky z olympiády tiež nájdete na našej podstránke Zimná olympiáda 2022.