Slovensko – Fínsko hokej

ZOH2022-nevysielaSa.jpg

Slovensko – Fínsko 2:6

Slovenskí hokejisti prehrali prvý zápas na ZOH v Pekingu s Fínskom 2:6. Jediný strelec našich bol Juraj Slafkovský. Súboj ste mohli sledovať s RTVS aj ONLINE.

(aktualizované 12:05)

Slovenskí reprezentanti prehrali v Pekingu pod piatimi kruhmi s Fínskom. Slováci začali dobre, keď viedli po góle Juraja Slafkovského, no v prvej časti hry sa trikrát presadili Fíni.

V druhej tretine pridali gól na 4:1. Nádej vykresal opäť Juraj Slafkovský, ktorý strelil gól na 2:4. Potom však už dávali góly len hráči "suomi".

Slovensko napokon prehralo 2:6. „Dostali sme góly, Trocha krutá prehra pre nás. Nehrali sme zle, ale Fíni nás zatlačili a trestali nás za každú chybu. Dnes nám nešli ani presilovky, nepremenili sme najmä tú o dvoch hráčov,“ povedal po zápase asistent trénera Andrej Podkonický.

Fínsko - Slovensko 6:2 (3:1, 1:1, 2:0)

Góly: 11. Manninen (Hartikainen, Pokka), 15. Pesonen (Aaltonen, Filppula), 19. Aaltonen (Nättinen), 30. Manninen (Granlund, Lehtonen), 41. Manninen (Hartikainen), 55. Aaltonen (Ojamäki, Vatanen) - 6. Slafkovský (Roman), 32. Slafkovský (Čerešňák, Regenda). Rozhodovali: Romasko (Rus.), Reneau – Oliver (obaja USA), Obwegeser (Švajč.), vylúčení: 5:3 na 2 min., presilovky: 2:0, oslabenia: 0:0, 929 divákov.

Fínsko: Säteri - Hietanen, Lehtonen, Vatanen, Lindbohm, Kemiläinen, Friman, Pokka, Ohtamaa - Hartikainen, Manninen, Mark. Granlund - Pakarinen, Filppula, Pesonen - Ojamäki, Nättinen, Aaltonen - Komarov, Björninen, Mäenalanen

SLOVENSKO: Konrád - Čajkovský, Čerešňák, Nemec, Marinčin, Gernát, Kňažko, Rosandič - Jurčo, Hrivík, Cehlárik - Pospíšil, Hudáček, Kelemen - Holešinský, Krištof, Daňo - Regenda, Roman, Slafkovský - Zuzin

Hokej ONLINE aj na stanici :ŠPORT

Priamy prenos ste mohli sledovať okrem tohto streamu aj na stanici :ŠPORT, ako aj prostredníctvom našej mobilnej aplikácie.

Všetky podstatné informácie z olympiády i zákulisia hokejovej reprezentácie ponúkame aj v našich spravodajských reláciách Góly-body-sekundy či Športžurnál. Zaujímavosti a výsledky z olympiády nájdete na našej podstránke Zimná olympiáda 2022.

Sledovať LIVE budeme aj ďalšie dva zápasy našich so Švédskom a Lotyšskom.