Slovensko – Fínsko semifinále hokej

Slovensko – Fínsko

Slovensko dnes na olympiáde prehralo v semifinále proti Fínsku. Súboj sme sledovali aj ONLINE.

Slovensko prehralo v semifinále s Fínskom 0:2 a zahrajú si tak záaps o bronz. Zverenci trénera Craiga Ramsayho prehrávali na National Indoor Stadium od 16. minúty po góle Sakariho Manninena.

Reakcie Slovákov po prehre s Fínskom Máte problém s prehrávaním? Nahláste nám chybu v prehrávači.

V druhej tretine prežili bez ujmy 73-sekundové oslabenie o dvoch hráčov a hoci potom vystupňovali svoje ofenzívne úsilie, prekonať Harriho Säteriho sa im nepodarilo. V závere spečatil triumf severanov gólom do prázdnej bránky Harri Pesonen.

Fínsko - Slovensko 2:0 (1:0, 0:0, 1:0)

Gól: 16. Manninen (Lindbohm, Vatanen), 60. Pesonen (Hartikainen, Pokka). Rozhodovali: Björk (Švéd.), Romasko - Lazarev (obaja Rus.), McCrank (Kan.), vylúčení: 0:3 na 2 min., presilovky a oslabenia: 0:0, 1071 divákov.

Zápas o bronz bude aj online

Slovensko napokon prehralo so severanmi a bude hrať o bronzové meadily. Aj ten ponúkneme ONLINE rovnako ako šesť predošlých súbojov našich, keď sme najprv prehrali s Fínskom 2:6 , Švédskom 1:4 a vyhrali nad Lotyšskom 5:2 , Nemeckom 4:0 a USA 3:2 sn .

Hokej môžete pozerať aj prostredníctvom našej mobilnej aplikácie a živé prenosy našich vysielame aj na Rádiu Slovensko .

Všetky podstatné informácie z olympiády i zákulisia hokejovej reprezentácie ponúkame aj v našich spravodajských reláciách Góly-body-sekundy či Športžurnál . Zaujímavosti a výsledky z olympiády nájdete na našej podstránke Zimná olympiáda 2022 .

Doteraz ste mohli sledovať ONLINE aj zlatú radosť Petry Vlhovej .