Slovensko – Lotyšsko hokej

Slovensko vyhralo nad Lotyšskom

Slovenskí hokejisti vyhrali nad Lotyšskom 5:2.  Súboj ste mohli sledovať s RTVS aj ONLINE.

Slovensko - Lotyšsko 5:2 (1:1, 2:0, 2:1)

Góly: 11. Marinčin (Jurčo, Hudáček), 27. Cehlárik (Hrivík, Takáč), 32. Slafkovský, 50. Zuzin (Kelemen, Čerešňák), 60. Jurčo - 16. Keninš (Abols, Krastenbergs), 43. Indrašis (Cibulskis, Meija). Rozhodovali: Gouin (Kan.), Nord - Lundgren (obaja Švéd.), Šišlo (Rus.), vylúčení: 2:1 na 2 min., presilovky a oslabenia: 0:0, 943 divákov.

Zverenci trénera Craiga Ramsayho mali v National Indoor Stadium počas celého stretnutia jasnú prevahu. Vedenia sa ujali v 11. minúte po úspešnom nahodení Martina Marinčina, Lotyši ešte v prvej tretine vyrovnali zásluhou Ronaldsa Keninša.

V druhej tretine poslali SR do dvojgólového vedenia Peter Cehlárik a Juraj Slafkovský, ktorý skóroval aj v treťom zápase v Pekingu a pripísal si celkovo štvrtý gól na olympijskom turnaji.

Súper dokázal zdramatizovať duel v úvode 3. tretiny zásahom Miksa Indrašisa, no Slováci si už víťazstvo nenechali zobrať, poistili ho ešte Peter Zuzin a Tomáš Jurčo gólom do prázdnej bránky.

Lotyši po tretej prehre skončili v skupine bez bodu na poslednom 4. mieste, o prvenstvo v "céčku" a priamy postup do štvrťfinále si to o 9.40 SEČ rozdajú šesťbodoví severskí rivali Fíni a Švédi.

V osemfinále proti Nemecku alebo Česku

Slováci sa v spoločnej tabuľke po konci základnej fázy pravdepodobne umiestnia na deviatej, prípadne ôsmej priečke, vo vyraďovačke by tak narazili na tím na 8., resp. 9. pozícii. Podorbný prehľad výsledkov a poradia nájdete aj na našej stránke k olympiáde.

Pri predpokladanom víťazstve Kanady nad Čínou by sa súperom SR stali Nemci, ak by prehrali s USA. Ak by však strieborní medailisti z Pjongčangu 2018 zdolali Američanov za dva či tri body, Slováci by narazili v play off o postup do štvrťfinále na Česko.

Zápas budeme opäť vysielať online, rovnako ako náš posledný i dva predošlé, keď sme postupne prehrali s Fínskom 2:6 a následne so Švédskom 1:4.

Hokej môžete pozerať aj prostredníctvom našej mobilnej aplikácie, a živé prenosy našich vyiselame aj na Rádiu Slovensko.

Všetky podstatné informácie z olympiády i zákulisia hokejovej reprezentácie ponúkame aj v našich spravodajských reláciách Góly-body-sekundy či Športžurnál. Zaujímavosti a výsledky z olympiády nájdete na našej podstránke Zimná olympiáda 2022.

Doteraz ste mohli sledovať ONLINE oba naše zápasy na turnaji, ako aj zlatú radosť Petry Vlhovej.