Sovensko – Nemecko hokej

Slovensko – Nemecko 4:0

Slovenskí hokejisti dnes vyhrali nad Nemeckom a postupúpili do štvrťfinále na ZOH v Pekingu. Súboj ste mohli sledovať s RTVS aj ONLINE.

Slovensko zvíťazilo nad Nemeckom 4:0 a postúpilo medzi osem najlepších na turnaji. Vo štvrťfinále narazíme na hokejistov z USA. Góly našich dali postupne L. Hudáček, P. Cehlárik, M. Krištof a M. Hrivík.

Slovensko - Nemecko 4:0 (1:0, 2:0, 1:0)

Góly: 12. Hudáček (Pospíšil, Gernát), 28. Cehlárik (Gernát, Hrivík), 29. Krištof (Kňažko, Čerešňák), 58. Hrivík (Cehlárik, Takáč). Rozhodovali: Björk, Nord (obaja Švéd.) - Lazarev (Rus.), Nikulainen (Fín.), vylúčení: 4:4 na 2 min, navyše 59. Wolf (Nem.) 5 min+DKZ za bitku, presilovky a oslabenia: 0:0, 926 divákov.

Zverenci trénera Craiga Ramsayho mali na National Indoor Stadium od úvodu hernú prevahu. Vedenia sa ujali v 12. minúte zásluhou Libora Hudáčka, v druhej tretine zvýšili Peter Cehlárik a Michal Krištof v priebehu 104 sekúnd na 3:0.

Nemci už nedokázali odpovedať a Patrika Rybára v slovenskej bránke neprekonali ani raz. V samom závere Marek Hrivík spečatil výsledok gólom do prázdnej bránky.

Slováci dosiahli v Pekingu druhé víťazstvo, predtým v základnej C-skupine podľahli severským favoritom Fínom (2:6) i Švédom (1:4) a poradili si s Lotyšskom (5:2).

Cez kvalifikačné kolo sa dostali prvýkrát od ZOH 2010 vo Vancouveri. V Soči 2014 v tejto fáze stroskotali na Česku (3:5), pred štyrmi rokmi v Pjongčangu sa lúčili po prehre s USA (1:5).

Slovensko – Nemecko online s RTVS

Zápas s Nemeckom sme opäť vysielali online, rovnako ako tri predošlé, keď sme postupne prehrali s Fínskom 2:6, Švédskom 1:4, a vyhrali nad Lotyšskom 5:2. Livestream ponúkneme aj súboj s USA.

Hokej môžete pozerať aj prostredníctvom našej mobilnej aplikácie a živé prenosy našich vysielame aj na Rádiu Slovensko.

Všetky podstatné informácie z olympiády i zákulisia hokejovej reprezentácie ponúkame aj v našich spravodajských reláciách Góly-body-sekundy či Športžurnál. Zaujímavosti a výsledky z olympiády nájdete na našej podstránke Zimná olympiáda 2022.

Doteraz ste mohli sledovať ONLINE aj zlatú radosť Petry Vlhovej.