Švédsko – Slovensko hokej

Slovenskí hokejisti dnes prehrali druhý zápas mužského olympijského turnaja proti Švédsku 1:4. Súboj sme vysielali aj ONLINE.

Slovenskí reprezentanti prehrali aj v druhom súboji turnaja na ZOH v Pekingu. O jediný gól našich sa postaral náš najmladší hráč Juraj Slafkovský. Slováci vyslali na bránku súpera až 41 striel, no za chrbát brankára Švédov prešla iba jedna.

Švédsko  – Slovensko 4:1 (3:0, 0:0, 1:1)
Góly: 12. Nordström (Bengtsson, Friberg), 19. Wallmark (Pudas, Tömmernes), 20. Friberg (Holm, Nordström), 58. Klingberg (Lander, Bromé) - 59. Slafkovský (Nemec). Rozhodovali: Romasko (Rus.), Schrader (Nem.) - Obwegeser (Švaj.), Oliver (USA), vylúčení: 6:6 na 2 min., presilovky: 1:0, oslabenia: 0:0, 653 divákov.

Súboj sa tentokrát odohrával na štadióne Wukesong Arena, čo je druhé dejisko hokejového turnaja ZOH v Pekingu.

Hokej online na RTVS

Slováci v bránke s Matejom Tomekom a bez suspendovaného Marka Daňa síce boli smerom dopredu aktívni, no opäť doplatili na nedôrazné bránenie a diery v defenzíve.

Už po prvej tretine prehrávali vo Wukesong Sports Centre s favoritom 0:3, keď sa postupne presadili Joakim Nordström, v presilovke o dvoch hráčov Lucas Wallmark a Max Friberg.

Tomeka od 2. tretiny vystriedal medzi žŕdkami Patrik Rybár, ktorý do konca neinkasoval ani raz. Severania pridali v 58. minúte zásluhou Carla Klingberga gól do prázdnej bránky pri neúspešnej slovenskej power play, Slováci dokázali už len skorigovať prehru tretím olympijským zásahom Juraja Slafkovského.

Zverenci trénera Craiga Ramsayho síce súpera prestrieľali 41:29, no nedokázali duel zdramatizovať, keď opäť nevyužili ani jednu početnú výhodu.

Teraz sa Slováci sústredia na tretí zápas skupiny C, ktorý začína v nedeľu o 5:10 hod.

Vysielanie ONLINE

Priamy prenos môžete sledovať aj na stanici :ŠPORT , ako aj prostredníctvom našej mobilnej aplikácie.

Všetky podstatné informácie z olympiády i zákulisia hokejovej reprezentácie ponúkame aj v našich spravodajských reláciách Góly-body-sekundy či Športžurnál. Zaujímavosti a výsledky z olympiády nájdete na našej podstránke Zimná olympiáda 2022.

Sledovať LIVE budeme aj posledný zápas našich v základnej skupine s Lotyšskom. Doteraz ste mohli sledovať ONLINE prvý zápas našich proti Fínsku či zlatú radosť Petry Vlhovej , keď vyhrala pod piatimi kruhmi slalom.