Logo Pečie celé Slovensko

Súťažiaci

Viktor

Viliam (15)

Čerstvý stredoškolák z Novej Dubnice a zároveň najmladší súťažiaci. Záľubu v pečení objavil pred 4 rokmi, keď pre zranenie musel obmedziť šport. Pečenie ho uchvátilo až tak, že mu rodičia zariadili doma jeho vlastnú kuchyňu.

Absolvoval niekoľko cukrárskych kurzov venovaných francúzskym dezertom a čokoláde. Jeho najväčšou vášňou sú monodezerty, teda zákusky, ktoré sú vo veľkosti jednej porcie. Má dvoch súrodencov, brata a sestru, ktorí ho spolu s rodičmi v jeho sladkej záľube plne podporujú.

Jeho snom je stať sa profesionálnym cukrárom a rád by sa pochválil aj Michelinskou hviezdou.

Beáta

Beáta (54)

Vždy usmiata Beáta pochádza zo Serede, ale väčšinu života žije v Bratislave.

Profesionálne sa venuje realitám a vo voľnom čase vyrába háčkované kabelky. K pečeniu ju viedli jej babičky a neskôr svokra. Intenzívne sa však cukrárskemu umeniu venuje až posledných šesť rokov.

Beáta je veľmi kreatívna a inšpirácie na recepty jej prinášal aj manžel po návrate zo zahraničných služobných ciest. Pečie viackrát do týždňa a pravidelne pripravuje domáci kváskový chlieb. Svojimi sladkými dobrotami teší najmä svojich dvoch vnukov. Jej snom je vydať vlastnú kuchársku knihu.

Magdaléna

Magdaléna (58)

Magdaléna pracuje v dedinskej poriadkovej službe vo Vinodole, kde sa venuje problémovým komunitám.

Aktívne pečie už šestnásť rokov. Cukrárske umenie je pre ňu relax i spôsob ako si vyvetrať hlavu. Nikdy neabsolvovala žiadne kurzy a v pečení je samouk. Pri svojej mame a v kolektíve žien, ktoré pripravovali koláče na svadby, sa naučila množstvo grifov a „vychytávok“ pri pečení. Tie využíva dodnes.

Magdaléna je najstaršou súťažiacou v šou Pečie celé Slovensko, ale práve skúsenosti sú jej silnou zbraňou. Jej, zatiaľ nesplneným, snom je vydať kuchársku knihu.

Inga

Inga (40)

Inga pochádza z Litvy, ale od roku 2012 žije na Slovensku. Tu spoznala aj svojho manžela a spolu sa usadili v Turčianskej Štiavničke. Momentálne je na materskej dovolenke a doma sa stará o tri deti. Aj napriek tomu sa stíha venovať svojim záľubám, medzi ktoré patrí crossfit a, samozrejme, pečenie.

Počas materskej dovolenky zvládla absolvovať aj niekoľko kurzov a jej špecialitou sú kombinácie netradičných chutí zákuskov. Jej veľkým snom je vlastná útulná kaviareň s cukrárňou, kde by mohla servírovať svoje originálne zákusky. Zároveň túži vydať vlastnú kuchárska kniha.

Miroslav

Miroslav (39)

Veselého Mira z Bratislavy všetci volajú Miňo. Vyštudoval hotelovú akadémiu a absolvoval aj barmanský kurz. Jeho najväčšou vášňou je však pečenie.

Základy získal od svojej babičky a mamy. Veľa tiež čerpá práve z tradičných babkiných receptov, ktoré ozvláštňuje svojou kreativitou. Pečie predovšetkým pre zábavu a pre svojich blízkych. Často obdarúva svojimi zákuskami aj susedov.

Miňo je samouk a pečenie je pre neho umenie aj veda. Je to spojenie presných postupov s veľkou dávkou kreativity. Jeho snom je otvorenie cukrárskej výroby s kaviarňou.

Katka

Katarína (38)

Energická Katarína pochádza z Cífera a momentálne je na rodičovskej dovolenke. Má 3 deti a jej najväčšou vášňou je jedlo a všetko, čo súvisí s kuchyňou. Riadi sa pravidlom, že servírovanie je rovnako dôležité ako samotné jedlo, pričom miluje experimentovanie.

Pečeniu sa venuje len 2 roky a je v podstate samouk. Jej životným snom je otvoriť si vlastný podnik s jedinečným priestorom, kde bude môcť svoju vášeň k cukrárskemu umeniu naplno realizovať a ponúkať ľuďom to, po čom ich mlsný jazyk túži.

Júlia

Júlia (18)

Dobrovoľná hasička Julka pochádza z malebného Kláštora pod Znievom a rada by sa stala lekárkou.

Pečeniu sa venuje od dvanásť rokov, kde nad ňou trpezlivo v kuchyni držali ochrannú ruku jej mamina a babky. Najradšej pečie torty. Medzi obľúbené ingrediencie patria orechy. Jej poznávacím znamením je vždy ufúľaná zástera.

Pečenie je pre Júliu relax a najviac sa teší, keď ľuďom chutia dobroty, ktoré výtvorí. Jej detským snom je cukráreň, kde by spoločne s maminou piekli lahodné zákusky.

Lucia

Lucia (43)

Bratislavčanka Lucia, napriek tomu, že vyštudovala medzinárodné vzťahym, má veľmi blízky vzťah k umeniu. Rada maľuje a jej dezerty a zákusky nesú tiež umelecký nádych.

Jej vášňou sú pralinky, pričom v roku 2020 absolvovala aj kurz so špecializáciou práve na tento typ dezertu.

Lucia má 2 synov a momentálne je na materskej dovolenke. Pečenie jej prirástlo k srdcu už počas štúdií na dievčenskej škole v Rakúsku. Vtedy mala len 17 rokov.

Dodnes jej cukrársky štýl vyniká precíznosťou a perfekcionizmom. Luciin najväčší sen je otvoriť si prevádzku s vlastnou čokoládou a jej obľúbenými pralinkami.

Marek

Marek (40 rokov)

Chemik a mikrobiológ Marek pochádza zo Slovenskej Ľupče, ale už 16 rokov žije v Bratislave. Okrem práce toho stíha naozaj veľa.

Cez deň pracuje v laboratóriu, neskôr popoludní pracuje ako kaderník, víkendy trávi v kuchyni pri svojom milovanom pečení a vždy si nájde čas aj na fitko.

K pečeniu ho priviedli starké už v jeho 9 rokoch, nikdy však neabsolvoval žiadne kurzy a je samouk. Pri pečení rád experimentuje a využíva aj svoje bohaté znalosti z chémie.

Jeho obľúbeným dezertom je proteínový cheesecake a má veľkú záľubu v zdobení. Jeho snom je mať vlastnú extravagantnú knihu o pečení.

Naďa

Naďa (36)

Slovenka Naďa žije v Prahe a venuje sa hotelierstvu. Vyštudovala cestovný ruch a medzi jej záľuby patria predovšetkým jazda na koni, šport a samozrejme pečenie. Nepohrdne ani tanečným parketom pri zmyselnej salse.

K pečeniu ju priviedla mama a babka. Jej prvý vlastný cukrársky kúsok upiekla, keď mala 15 rokov. Išlo o Dobošovu tortu, ktorou sa rozhodla prekvapiť maminu na jej narodeniny. Jej snom je venovať sa pečeniu profesionálne a viesť kurzy pre začiatočníkov.

Alena

Alena (41)

Sympatická východniarka Alenka pochádza zo Sliepkoviec a vo svojej práci sa riadi heslom „pomáhať a chrániť“. Má 17-ročného syna a vo voľnom čase sa venuje záhrade. Medzi jej špecializácie patrí carwing – umelecké vyrezávanie ovocia a je majsterkou v pečení makróniek.

Pečie od 13 rokov a všetko sa naučila viac-menej sama. Inšpiráciou jej bola mama a teta. Absolvovala aj kurz pečenia makróniek, ale ako vraví, pečie ich aj tak podľa seba. Jej snom je otvoriť si na dôchodok vlastnú cukráreň a pripravovať cateringy.

Štefan

Štefan (27)

Strojár Štefan pochádza z Trenčína a jeho najväčšou záľubou je fitness a šport.

Pečeniu sa venuje len krátko, ale práve v tejto činnosti našiel odreagovanie a relax. Zároveň vie týmto spôsobom potešiť aj kamarátov a okolie. K pečeniu ho priviedla mama a sám sa označuje za tradičného pekára s nádychom experimentu.

Jeho poznávacím znamením sú zákusky, ktoré hýria farbami. Štefanovým cieľom je ukázať, že i poriadny chlap vie napiecť krehký dezert.