O formáte

O šou Pravidlá mojej ženy

Svetoznáma kuchárska šou, v ktorej si dva páry pod vedením skúseného šéfkuchára zmerajú svoje sily v príprave chutných jedál.

Súťaž sa skladá z dvoch kôl, počas ktorých odhalíme kuchárske zručnosti partneriek aj šikovnosť ich partnerov a súčasne nahliadneme do fungovania rodín, manželstiev či partnerstiev, sledujeme ich komunikáciu, zohratosť i drobné láskavé nezhody.

Kuchársku šou môžete sledovať od 15. januára 2023 každú nedeľu o 18.20 h na Jednotke.

Štatút súťaže

Podmienky súťaže si môžete podrobne prečítať v štatúte súťaže.

Pomoc Máte problém s prehrávaním? Nahláste nám chybu v prehrávači.
 

Peter Duranský

Náš šéfkuchár

Úspešný šéfkuchár, ktorý svoju prácu nekonečne miluje je vďačný, že už od útlej mladosti dostal možnosť rásť pri skutočných odborníkoch.

Mal čerstvých 15 a už praxoval v reštaurácii Le Monde v Bratislave, kde dostal tie najkvalitnejšie základy svetovej gastronómie a za 8 rokov sa vypracoval z učňa na zástupcu šéfkuchára.

Nasledoval hotel Albrecht, účasť v prestížnej svetovej kuchárskej súťaži Bocuse d´Or a po úspechu v nej vzácna ponuka pracovať pre Jardu Žídeka. Jeho reštaurácia Camouflage bola pre Petra Duranského ďalšou neoceniteľnou skúsenosťou a definitívnym štartom k vlastnej úspešnej kariére.

V susednej Viedni šéfoval kuchyni reštaurácie Medusa a ostatných 5 rokov vedie prestížnu reštauráciu Das Loft na 18.poschodí hotela v centre Viedne, pre ktorú sa mu podarilo dokonca získať michelinskú hviezdu.

V roku 2021 sa stal víťazom slovenského národného kola Bocuse d´Or a so svojím tímom úspešne reprezentoval Slovensko na Európskom finále 2022 v Budapešti.

Peter si váži všetkých úprimných a férových ľudí, rád si otvorene vydiskutuje čokoľvek, čo „visí“ vo vzduchu a profesionalitu, pracovitosť i pokoru pokladá za nevyhnutnú súčasť svojho života. Obdivuje svojho deda, rodičov a všetkých profesionálov, ktorí ho na jeho ceste za úspechom ovplyvnili (Thomas Keller, Grant Achatz, Geir Skeie, Paul Bocuse, Jardo Židek, Marek Raditsh, Miloš Fojt).

Voľný čas je pre Petra vzácnou veličinou. Rád behá, zahrá si hokej, no najradšej ho celý venuje partnerke Dorotke a dcérke Adelke, s ktorými trávi čas na výletoch v prírode, v ich domčeku neďaleko hlavného mesta alebo všade tam, kam ich Adelkine záujmy zavedú.