MS v hokeji 2022
MS v hokeji 2022

Čo by bolo, keby...?

Relácie sú určené deťom, ale aj dospelým poslucháčom, ktorým zvedavosť nie je cudzia.
Program sa venuje témam z oblasti histórie, biológie, kultúry, spoločnosti alebo iným fenoménom, o ktorých sa oplatí hovoriť.
Rozhovory s odborníkmi na danú oblasť dopĺňajú rozhovory s deťmi, otázky detí, ankety, ukážky z literatúry alebo z rozhlasového archívu.

Vysiela sa: nedaľa 17:05-18:00 a strieda sa s reláciuo "Na vlastné nohy".
Popis epizódy
Rozália Vlasková nazrela do sveta komiksových a filmových superhdinov a najmä do sveta hrdinov, ktorí žili aj v našom skutočnom svete. Volajú sa Alfréd Wetzler a Rudolf Vrba. V roku 1944 sa im podarilo nemožné - ušli z tábora smrti Auschwitz - Birkenau pri poľskom meste Osvienčim. Na prvý pohľad vykazuje už samotný útek známky nadprirodzených schopností. Dôvod úteku - záchrana 400 000 maďarských občanov židovského pôvodu pred transportom do tábora smrti - to už sa podobá hrdinským plánom kapitána Americu alebo Supermana. v programe účinkujú účastníci pochodu Vrba – Wetzler Memorial, ultramaratónsky bežec z filmového projektu „Kroky na hrane“ Martin Urbaník, ktorý trasu úteku prebehol a odborník na popkultúru – učiteľ, rozhlasový redaktor a publicista – Juraj Malíček.
Máte problém s prehrávaním? Nahláste nám chybu v prehrávači.

Archív - zvoľte dátum

 

Archív - zvoľte dátum