Parlamentné voľby 2023
Parlamentné voľby 2023

Nočná pyramída - hosť

Nočná talkshow Rádia Slovensko ponúka exkluzívne rozhovory so zaujímavými hosťami. Naši moderátori do štúdia pozývajú populárnych umelcov, významných vedcov, úspešných športovcov, lekárov, či pedagógov, s ktorými diskutujú na zábavné i vážne témy a odkrývajú podrobnosti z ich profesijného i osobného života.
O roku 2018 spravidla raz do mesiaca (v piatok) ponúka Rádio Slovensko historickú NP, ktorá je venovaná významný výročiam v našej novodobej histórii. Od februára 2023 sa relácia Veda SK stala súčasťou Nočnej pyramídy. Vedeckú Nočnú pyramídu moderuje Stanislav Ščepán, prináša diskusné fórum vždy dvoch špičkových vedeckých osobností na konkrétnu tému. Čiastočne polemické, vysvetľujúce a zasadené do širšieho kontextu a s presahom do viacerých vedných oblastí. Ambíciou tohto formátu Rádia Slovensko a SAV je vytvorenie priestoru na popularizáciu špičkových osobností SAV, na prezentáciu zaujímavých vedeckých tém a výsledkov výskumov v širšom spoločenskom kontexte. Vedecká NP je vo vysielaní Rádia Slovensko raz do mesiaca (každý štvrtý pondelok).

Vysiela sa: pondelok až piatok od 22:20 do 24:00
Popis epizódy
Andrej Dúbravský – výtvarník, absolvent maľby na bratislavskej VŠVU. Vystavoval okrem Slovenska aj v Spojených štátoch amerických, či vo Viedni, v Ríme, v Berlíne, v Holandsku, alebo aj v Českých Budějoviciach. Jeho dielo je aj v zbierkach Slovenskej národnej galérie. Žije na vidieku, ktorý ho inšpiruje pre jeho výtvarnú sebarealizáciu. Stará sa o veľkú záhradu. Syn moderátora Jozefa Dúbravského, partner Petra Bebjaka – mimoriadne úspešného filmového režiséra. Moderuje: Katarína Martinková. Tolkšou Nočná pyramída pripravuje RTVS - Slovenský rozhlas, Rádio Slovensko, SRo1. Rozhovor, interview vedie moderátor, hosť nemusí byť len „celebrita“. Respondent môže byť z najrôznejších oblastí, ako napr. umenie, kultúra, film, veda, šport, technika.
Máte problém s prehrávaním? Nahláste nám chybu v prehrávači.

Archív - zvoľte dátum

 

Archív - zvoľte dátum

Reláciu najbližšie vysielame

  • Streda 27.09. 22:21
  • Štvrtok 28.09. 22:21
  • Piatok 29.09. 22:21
  • Pondelok 2.10. 22:21
  • Utorok 3.10. 22:21
  • Streda 4.10. 22:21
  • Pondelok 9.10. 22:21