Parlamentné voľby 2023
Parlamentné voľby 2023

Nočná pyramída - hosť

Nočná talkshow Rádia Slovensko ponúka exkluzívne rozhovory so zaujímavými hosťami. Naši moderátori do štúdia pozývajú populárnych umelcov, významných vedcov, úspešných športovcov, lekárov, či pedagógov, s ktorými diskutujú na zábavné i vážne témy a odkrývajú podrobnosti z ich profesijného i osobného života.
O roku 2018 spravidla raz do mesiaca (v piatok) ponúka Rádio Slovensko historickú NP, ktorá je venovaná významný výročiam v našej novodobej histórii. Od februára 2023 sa relácia Veda SK stala súčasťou Nočnej pyramídy. Vedeckú Nočnú pyramídu moderuje Stanislav Ščepán, prináša diskusné fórum vždy dvoch špičkových vedeckých osobností na konkrétnu tému. Čiastočne polemické, vysvetľujúce a zasadené do širšieho kontextu a s presahom do viacerých vedných oblastí. Ambíciou tohto formátu Rádia Slovensko a SAV je vytvorenie priestoru na popularizáciu špičkových osobností SAV, na prezentáciu zaujímavých vedeckých tém a výsledkov výskumov v širšom spoločenskom kontexte. Vedecká NP je vo vysielaní Rádia Slovensko raz do mesiaca (každý štvrtý pondelok).

Vysiela sa: pondelok až piatok od 22:20 do 24:00
Popis epizódy
Vyrástol vo Vysokých Tatrách v rodine horského vodcu, šéfa horskej služby a organizátora legendárnych horolezeckých výprav Róberta Gálfyho. Podedil po ňom meno i lásku k horám. V gymnáziu v Kežmarku chodil do lyžiarskej triedy a v Bratislave absolvoval Fakultu telesnej výchovy a športu, kde si urobil aj doktorát. Dosiahol významné medzinárodné úspechy v skialpinizme, zliezol mnoho unikátnych prvovýstupov vo Vysokých Tatrách i vo viacerých svetových veľhorách. Dnes je z neho vyhľadávaný horský vodca a venuje sa stále aj skialpinizmu, v rámci ktorého so svojou manželkou a partiou nadšencov vo Vysokých Tatrách objavuje nové cesty medzi jednotlivými tamojšími dolinami. Stojí za našim členstvom v Medzinárodnej asociácii horských vodcov. Vo voľnom čase fotografuje a dokumentuje známe aj menej známe miesta našich veľhôr. Veľa číta a počúva hudbu rôznych žánrov. Roky pôsobil v komunálnej politike. Repríza relácie (13. 4. 2021). Moderuje: Kata Martinková. Tolkšou Nočná pyramída pripravuje RTVS - Slovenský rozhlas, Rádio Slovensko, SRo1.
Máte problém s prehrávaním? Nahláste nám chybu v prehrávači.

Archív - zvoľte dátum

 

Archív - zvoľte dátum

Reláciu najbližšie vysielame

  • Štvrtok 28.09. 22:21
  • Piatok 29.09. 22:21
  • Pondelok 2.10. 22:21
  • Utorok 3.10. 22:21
  • Streda 4.10. 22:21
  • Pondelok 9.10. 22:21
  • Utorok 10.10. 22:21