MS v hokeji 2023
MS v hokeji 2023

Nočná pyramída - hosť

Nočná talkshow Rádia Slovensko ponúka exkluzívne rozhovory so zaujímavými hosťami. Naši moderátori do štúdia pozývajú populárnych umelcov, významných vedcov, úspešných športovcov, lekárov, či pedagógov, s ktorými diskutujú na zábavné i vážne témy a odkrývajú podrobnosti z ich profesijného i osobného života.
O roku 2018 spravidla raz do mesiaca (v piatok) ponúka Rádio Slovensko historickú NP, ktorá je venovaná významný výročiam v našej novodobej histórii. Od februára 2023 sa relácia Veda SK stala súčasťou Nočnej pyramídy. Vedeckú Nočnú pyramídu moderuje Stanislav Ščepán, prináša diskusné fórum vždy dvoch špičkových vedeckých osobností na konkrétnu tému. Čiastočne polemické, vysvetľujúce a zasadené do širšieho kontextu a s presahom do viacerých vedných oblastí. Ambíciou tohto formátu Rádia Slovensko a SAV je vytvorenie priestoru na popularizáciu špičkových osobností SAV, na prezentáciu zaujímavých vedeckých tém a výsledkov výskumov v širšom spoločenskom kontexte. Vedecká NP je vo vysielaní Rádia Slovensko raz do mesiaca (každý štvrtý pondelok).

Vysiela sa: pondelok až piatok od 22:20 do 24:00
Popis epizódy
Pochádza z Ludaníc, obce medzi Nitrou a Topoľčanmi, kde navštevovala aj Gymnázium a neskôr Slovenskú poľnohospodársku univerzitu, aby sa stala zootechničkou. Už v tom čase začala s moderovaním a prácou v regionálnom rádiu, až sa ocitla v Zlíne, aby študovala scenáristiku na odbore Výtvarné umenie, multimédiá a dizajn. Neskôr sa venovala práci v rozhlase aj televízii, maľuje vlastné obrazy a pôvodnému povolaniu ostala verná, aspoň parkúrovým jazdením na koňoch. Dnes je vydatá a s manželom Jeanom-Danielom majú dvojročnú dcérku. Ako už samo meno napovedá, manžel je Francúz, ktorý sa na slovensku už roky venuje vinárstvu. Ako sa žije vo francúzsko-slovenskom manželstve, či ako vníma vzťah prírody, umenia a médií - aj o tom nám porozpráva Gabriela Angibaud, členka tímu Nočnej Pyramídy. Repríza relácie (16. 6. 2020). Moderuje: Ľudovít Jakubove. Tolkšou Nočná pyramída pripravuje RTVS - Slovenský rozhlas, Rádio Slovensko, SRo1.
Máte problém s prehrávaním? Nahláste nám chybu v prehrávači.

Archív - zvoľte dátum

 

Archív - zvoľte dátum

Reláciu najbližšie vysielame

  • Pondelok 29.05. 22:19
  • Utorok 30.05. 22:19
  • Streda 31.05. 22:19
  • Štvrtok 1.06. 22:19
  • Piatok 2.06. 22:19
  • Utorok 6.06. 22:19
  • Streda 7.06. 22:19