MS v hokeji 2023
MS v hokeji 2023

Nočná pyramída - hosť

Nočná talkshow Rádia Slovensko ponúka exkluzívne rozhovory so zaujímavými hosťami. Naši moderátori do štúdia pozývajú populárnych umelcov, významných vedcov, úspešných športovcov, lekárov, či pedagógov, s ktorými diskutujú na zábavné i vážne témy a odkrývajú podrobnosti z ich profesijného i osobného života.
O roku 2018 spravidla raz do mesiaca (v piatok) ponúka Rádio Slovensko historickú NP, ktorá je venovaná významný výročiam v našej novodobej histórii. Od februára 2023 sa relácia Veda SK stala súčasťou Nočnej pyramídy. Vedeckú Nočnú pyramídu moderuje Stanislav Ščepán, prináša diskusné fórum vždy dvoch špičkových vedeckých osobností na konkrétnu tému. Čiastočne polemické, vysvetľujúce a zasadené do širšieho kontextu a s presahom do viacerých vedných oblastí. Ambíciou tohto formátu Rádia Slovensko a SAV je vytvorenie priestoru na popularizáciu špičkových osobností SAV, na prezentáciu zaujímavých vedeckých tém a výsledkov výskumov v širšom spoločenskom kontexte. Vedecká NP je vo vysielaní Rádia Slovensko raz do mesiaca (každý štvrtý pondelok).

Vysiela sa: pondelok až piatok od 22:20 do 24:00
Popis epizódy
Rád si vyberá ťažšiu cestu, aj preto v digitálnej dobe fotografuje stále na analóg a svoje čierno-biele fotografie pripravuje dlho a detailne. Fotograf Alan Hyža citlivo a do hĺbky mapuje svet a ľudí v ňom už viac ako 30 rokov. Pracoval ako reportážny fotograf pre rôzne denníky a časopisy, dnes si vyberá témy a miesta sám. Na konte má 11 fotografických kníh, ktoré považuje za vrchol práce fotografa a pripravuje ďalšiu o južnom Slovensku. Dokumentuje miznúcu krásu našej krajiny, zaujímavé osobnosti, históriu Bratislavy aj slovenských Saleziánov po celom svete. Ako vzniká dobrá fotografia, na aké zaujímavé miesta ho jeho vášeň zaviedla, o pomoci druhým v OZ Medzi nami, o rodine ale aj o poľovníctve či zbierke hodiniek a nožíkov porozprával Zuzane Šebestovej v Nočnej Pyramíde. Tolkšou Nočná pyramída pripravuje RTVS - Slovenský rozhlas, Rádio Slovensko, SRo1.
Máte problém s prehrávaním? Nahláste nám chybu v prehrávači.

Archív - zvoľte dátum

 

Archív - zvoľte dátum

Reláciu najbližšie vysielame

  • Utorok 30.05. 22:19
  • Streda 31.05. 22:19
  • Štvrtok 1.06. 22:19
  • Piatok 2.06. 22:19
  • Utorok 6.06. 22:19
  • Streda 7.06. 22:19
  • Štvrtok 8.06. 22:19