Nočná pyramída - hosť

Nočná talkshow Rádia Slovensko ponúka exkluzívne rozhovory so zaujímavými hosťami. Naši moderátori do štúdia pozývajú populárnych umelcov, významných vedcov, úspešných športovcov, lekárov, či pedagógov, s ktorými diskutujú na zábavné i vážne témy a odkrývajú podrobnosti z ich profesijného i osobného života.
O roku 2018 spravidla raz do mesiaca (v piatok) ponúka Rádio Slovensko historickú NP, ktorá je venovaná významný výročiam v našej novodobej histórii. Od februára 2023 sa relácia Veda SK stala súčasťou Nočnej pyramídy. Vedeckú Nočnú pyramídu moderuje Stanislav Ščepán, prináša diskusné fórum vždy dvoch špičkových vedeckých osobností na konkrétnu tému. Čiastočne polemické, vysvetľujúce a zasadené do širšieho kontextu a s presahom do viacerých vedných oblastí. Ambíciou tohto formátu Rádia Slovensko a SAV je vytvorenie priestoru na popularizáciu špičkových osobností SAV, na prezentáciu zaujímavých vedeckých tém a výsledkov výskumov v širšom spoločenskom kontexte. Vedecká NP je vo vysielaní Rádia Slovensko raz do mesiaca (každý štvrtý pondelok).

Vysiela sa: pondelok až piatok od 22:20 do 24:00
Popis epizódy
Mária Bidelnicová je reštaurátorka diel starých majstrov. Venuje sa aj vlastnej maliarskej tvorbe, maľovaniu kópií, a fotografovaniu. Študovala na Strednej škole umeleckého priemyslu v Bratislave u prof. Rudolfa Filu, neskôr na Katedre reštaurovania na Vysokej škole výtvarných umení v Bratislave. Absolvovala aj štúdium na Instituto Centrale del Restauro v Ríme u profesorov G. Serangeliho a S.Lancioniho. Pôsobila na Katedre reštaurovania na Vysokej škole výtvarných umení v Bratislave. Pracovala ako reštaurátorka v reštaurátorských ateliéroch Slovenskej národnej galérie, kde reštaurovala množstvo diel z oblasti starého a súčasného umenia. Vystavovala na kolektívnych prehliadkach a samostatných výstavách doma a v zahraničí. Je manželkou maliara Daniela Bidelnicu. Pochádza z Bratislavy, rada cestuje, navštevuje galérie a výstavy a v domácnosti je jej doménou varenie. Moderuje: Kata Martinková Tolkšou Nočná pyramída pripravuje RTVS - Slovenský rozhlas, Rádio Slovensko, SRo1.
Máte problém s prehrávaním? Nahláste nám chybu v prehrávači.

Archív - zvoľte dátum

 

Archív - zvoľte dátum

Reláciu najbližšie vysielame

  • Piatok 9.06. 22:19
  • Pondelok 12.06. 22:19
  • Utorok 13.06. 22:19
  • Streda 14.06. 22:19
  • Štvrtok 15.06. 22:19
  • Piatok 16.06. 22:19
  • Pondelok 19.06. 22:19