Ars litera

Relácia o literatúre z každej stránky. Rozhovory o tých a s tými, ktorí literatúru a knižnú kultúru tvoria, analýzy a reflexie o literárnej tvorbe - a najmä ukážky z domácej a svetovej literatúry z produkcie Slovenského rozhlasu.

Reláciu pripravujú v pondelky Rastislav Šimášek, Vladimír Hanuliak, Tereza Simanová a Ľuba Šajdová, utorky Daniela Kapitáňová a Gabriela Magová, stredy sa striedajú Rozhlasový antikvariát s Evou Reiselovou, Ars litera s Ústavom slovenskej literatúry SAV a Ars litera Stanislavy Matejovičovej o literárnych časopisoch, štvrtky pripravujú Zuzana Galková, Jozef Palaščák a Ivana Jachymová, piatky Terézia Simanová, Pavol Náther so Združením vydavateľov a kníhkupcov Slovenska a posledný piatok v mesiaci môžete počúvať cyklus k 50. výročiu vzniku Rádia Devín - Zlaté rybky Jany Hevešiovej.

Vysiela sa: v pondelok až piatok 17:00 – 18:00
Popis epizódy
Sviatok svätých Cyrila a Metoda patrí k najvýznamnejším spoločenským, kultúrnym a duchovným sviatkom na Slovensku. Ars Litera Vladimíra Hanuliaka ponúka z bohatého archívu Slovenského rozhlasu ukážky z relácii, ktoré za desaťročia reflektovali misiu Cyrila a Metoda, solúnskych bratov, vierozvestcov, tvorcov prvého písma i abecedy, prvých prekladov biblických textov i prvej básne – Proglasu, ktorú si vypočujete v origináli aj v súčasnom prebásnení. Účinkujú Dušan Jamrich, Viliam Turčány, Alfréd Swan, Pavel Gábriš, Ivica Ruttkayová, Dana Podracká a iní. Príjemné počúvanie
Máte problém s prehrávaním? Nahláste nám chybu v prehrávači.

Archív - zvoľte dátum

Archív - zvoľte dátum

Reláciu najbližšie vysielame

  • Utorok 16.08. 17:00
  • Streda 17.08. 17:00
  • Štvrtok 18.08. 17:00
  • Piatok 19.08. 17:00
  • Pondelok 22.08. 17:00
  • Utorok 23.08. 17:00
  • Streda 24.08. 17:00