Archív - zvoľte dátum

Ars litera

Živá relácia o literatúre z každej stránky: rozhovory o tých a s tými, ktorí literatúru a knižnú kultúru tvoria, analýzy a reflexie o literárnej tvorbe – a najmä ukážky z domácej a svetovej literatúry z produkcie Slovenského rozhlasu.

Reláciu RTVS Rádia DEVÍN „Ars litera“ pripravujú v pondelky: Rastislav Šimášek, Vladimír Hanuliak, Ľuba Šajdová, Daniel Hevier; utorky: Daniela Kapitáňová a Gabriela Magová; stredy: Rozhlasový antikvariát s Evou Reiselovou; štvrtky: Zuzana Galková, Jozef Palaščák, Ivana Jachymová, Egon Tomajko a v piatky Terézia Simanová a Pavol Náther.

Vysiela sa: v pondelok až piatok 17:00 – 18:00

Ars litera

Štvrtok 15.03.2018, Veronika Šikulová patrí k najvýraznejším zjavom na našej literárnej scéne. Svedčia o tom /za ostatných osem rokov/ tri nominácie do desiatky finalistov Ceny Anasoft Litera, pričom s novelou - románom Medzerový plod sa stala jej laureátkou. V archívoch sme našli rozhovory k štyrom jej knihám a tak ich na jednom mieste ponúkneme v cykle Ars Litera. Zhovárali sa Zuzana Belková, Jana Hevešiová a Egon Tomajko.