Archív - zvoľte dátum

Ars litera

Živá relácia o literatúre z každej stránky: rozhovory o tých a s tými, ktorí literatúru a knižnú kultúru tvoria, analýzy a reflexie o literárnej tvorbe – a najmä ukážky z domácej a svetovej literatúry z produkcie Slovenského rozhlasu.

Reláciu RTVS Rádia DEVÍN „Ars litera“ pripravujú v pondelky: Rastislav Šimášek, Vladimír Hanuliak, Ľuba Šajdová, Daniel Hevier; utorky: Daniela Kapitáňová a Gabriela Magová; stredy: Rozhlasový antikvariát s Evou Reiselovou; štvrtky: Zuzana Galková, Jozef Palaščák, Ivana Jachymová, Egon Tomajko a v piatky Terézia Simanová a Pavol Náther.

Vysiela sa: v pondelok až piatok 17:00 – 18:00

Ars litera

Štvrtok 7.06.2018, Prekladatelia Marína a Vladislav Gális/ K popredným slovenským prekladateľom patria aj banskobystričania, manželia Marína a Vladislav Gálisovci. Na konte majú preklady nobelovských autorov ako Alice Munroová ši Isaac Bashevis Sunger, prekladali Hanifa Kureishiho, Stephena Kinga, Marka Thirwella, Johna Austera a mnohých ďalších, vrátane dial odbornej či detskej literatúry /napríklad Terry Pratcheett/... O vzťahu k literatúre, názoroch na preklad, ale aj osobných preferenciách sa s nimi v Ars Litrera porozpráva Egon Tomajko.