Archív - zvoľte dátum

Ars litera

Živá relácia o literatúre z každej stránky: rozhovory o tých a s tými, ktorí literatúru a knižnú kultúru tvoria, analýzy a reflexie o literárnej tvorbe – a najmä ukážky z domácej a svetovej literatúry z produkcie Slovenského rozhlasu.

Reláciu RTVS Rádia DEVÍN „Ars litera“ pripravujú v pondelky: Rastislav Šimášek, Vladimír Hanuliak, Ľuba Šajdová, Daniel Hevier; utorky: Daniela Kapitáňová a Gabriela Magová; stredy: Rozhlasový antikvariát s Evou Reiselovou; štvrtky: Zuzana Galková, Jozef Palaščák, Ivana Jachymová, Egon Tomajko a v piatky Terézia Simanová a Pavol Náther.

Vysiela sa: v pondelok až piatok 17:00 – 18:00

Ars litera (R)

Streda 1.08.2018, Rozhlasový antikvariát s Marošom Schmidtom a tvorbou Karola L. Zachara/ Stretntie s osobnosťou, ktorá má blízky vzťah k antikvariátom, burzám, knižniciam, v ktorých sa nachádzajú staré knihy; dnes porozpráva o svojich literárnych návratoch vedúci Slovenského múzea dizajnu, Maroš Schmidt; v sekcii Parádne hlasy si pripomenieme herecké majstrovstvo Karola L. Zachara - 12. januára uplynulo 100 rokov od jeho narodenia.