Olympijské hry 2020
Olympijské hry 2020

Po stopách pamäti

Rozhlasové pásmo Po stopách pamäti alebo Kapitoly z dejín 20. storočia, o ktorých sa kedysi nehovorilo, sa venuje našej donedávna zabudnutej histórii. Autori relácie Soňa Gyarfašová a Pavol Prelovský prinášajú pohľad na čs. dejiny, udalosti a osobnosti, ktoré boli pred rokom 1989 komunistickým režimom zamlčiavané, zatajované, zaznávané alebo deformované. Interpretujú ich vďaka príbehom priamych aktérov - predovšetkým z nášho rozhlasového archívu alebo z archívu Ústavu pamäti národa, v spolupráci s ktorým táto relácia vzniká. RTVS Rádio DEVÍN reláciu Po stopách pamäti vysiela v premiére každú štvrtú sobotu v mesiaci od 17.00 do 18.00.
Od roku 2018 do roku 2020 pripravoval cyklus Po stopách pamäti Pavol Smolík – predstavoval v ňom jednotlivé osobnosti disentu zaznamenané v archíve Ústavu pamäti národa.

Po stopách pamäti / Pavol Smolík: V zápase o slovo

Branislav Borovský, absolvent Prírodovedeckej fakulty Univerzity Komenského, podnikateľ, člen Konfederácie politických väzňov Slovenska, otec ôsmich detí. V osemdesiatych rokoch minulého storočia ho zatkli, súdili a uväznili za pašovanie náboženskej literatúry na Slovensko. Ako si spomína na socializmus? Prečo tak veľmi riskoval, aby sem preniesol náklad kníh? Čo robil počas revolúcie? Ako vníma porevolučný vývoj na Slovensku – a ako nahliada na budúcnosť našej spoločnosti?

Archív - zvoľte dátum

 

Archív - zvoľte dátum

Reláciu najbližšie vysielame

  • Sobota 14.08. 17:00