Rozhlasové hry - Archív extra

Rozhlasová hra – najreprezentatívnejší žáner rozhlasovej umeleckej tvorby.

Rozhlasové hry: Archív EXTRA
Popis epizódy
Pre rozhlas napísala Michaela Zakuťanská / Román Pani Dallowayová významnej britskej autorky Viginie Woolfovej si od svojho prvého vydania v roku 1925 našiel mnoho čitateľov. Letné capricio opisuje jeden deň starnúcej stredostavovskej paničky Clarissy Dallowayovej, ktorá pripravuje večierok. Pod ľahkými opismi všednodenných činností sa ale odhaľujú nielen pocity ženy v niečom, čo sa dá opísať ako kríza stredného veku, ale aj traumy Londýnskej spoločnosti, ktorá iba nedávno zažila prvú svetovú vojnu, kolonizuje neeurópske krajiny a má problémy, ktoré žiadne módne psychoterapie nedokážu uspokojivo liečiť.
Máte problém s prehrávaním? Nahláste nám chybu v prehrávači.

Archív - zvoľte dátum

Autorkou dramatizácie románu je Michaela Zakuťanská. Hru uvádzame s pôvodnou hudbou a v réžii hudobníka a režiséra Jozefa Vlka. V titulných, ale aj vedľajších úlohách sa popri Edite Koprivčević Borsovej predstaví celá plejáda výrazných osobností strednej hereckej generácie.
Osoby a obsadenie: CLARISSA DALLOWAYOVÁ - Edita Koprivčević Borsová, RICHARD DALLOWAY – Gregor Hološka, PETER WALSH – Martin Šalacha, SALLY SETONOVÁ – Lenka Barilíková Spišáková, SEPTIMUS – Peter Kadlečík, REZIA – Zuzana Porubjaková, ELIZABETH – Lenka Libjaková, WILLIAM BRADSHAW – Matej Landl.

Ďalej účinkujú: Tomáš Vravník, Vít Bednárik, Lucia Vráblicová, Dominika Morávková, Anežka Petrová, Anna Jakab Rakovská, Ingrid Hrubaničová, Milan Chalmovský, Eliška Kákošová, Daniela Gudabová, Ľubomír Burgr, Soňa Fábryová, Naďa Gášeková, Natália Slovíková a William Heringes.
Hudba: Jozef Vlk
Hudobná dramaturgia: Rudolf Pepucha
Majster zvuku: Dušan Kozák
Produkcia: Valéria Potančoková
Dramaturgia: Ján Šimko
Réžia: Jozef Vlk

Archív - zvoľte dátum