Podcasty relácií RTVS

Ak sa chcete dozvedieť viac informácii o tom, čo sú podcasty, ako fungujú a ako ich počúvať, navštívte webovú stránku Najčastejšie otázky o podcastoch. RTVS pripravuje množstvo zaujímavých rozhlasových relácií aj ako podcasty. Každý deň sa venujeme témam z oblastí:

Top 4


V októbri odporúčameSpravodajstvo a Publicistika


K veci

K veci

Rádio Slovensko | Kategória: Spravodajstvo, Publicistika

10-minútová diskusia na aktuálne spoločenské témy, analýzy a reakcie k domácej a zahraničnej politike. V premiére každý pracovný deň v Rádiu Slovensko po 18:30.

Kontakty

Kontakty

Rádio Slovensko | Kategória: Spravodajstvo, Publicistika

Publicistická relácia je zameraná na témy súvisiace s každodenným životom, ktoré sa dotýkajú najmä oblastí ako sú zdravotníctvo, školstvo, financie, moderné technológie, sociálna problematika, trvalo udržateľný životný štýl, problémy súčasnej rodiny, marginalizované komunity, životné prostredie atď. Vysiela sa pondelok až štvrtok o 20:05. Počas prázdnin sa relácia nevysiela.

Slovensko dnes

Slovensko dnes

Rádio Slovakia International | Kategória: Spravodajstvo, Publicistika

Slovensko dnes prináša Slovákom žijúcim v zahraničí, a nielen im, najnovšie správy zo Slovenska. Od pondelka do piatku ponúkame aktuálne a zaujímavé príspevky a reportáže zo športu, vedy a techniky, sociálneho života a kultúry. Mapujeme dianie v krajanských komunitách na celom svete.

Sobotné dialógy

Sobotné dialógy

Rádio Slovensko | Kategória: Spravodajstvo, Publicistika

Politická diskusia o témach, ktoré počas týždňa rezonovali v politickom a spoločenskom dianí. Každá posledná sobota v mesiaci patrí diskusii s predsedom Vlády SR.

Štúdio svet

Štúdio svet

Rádio Slovensko | Kategória: Spravodajstvo, Publicistika

Magazín zahraničných spravodajcov venovaný zaujímavostiam, ktoré sa dejú za hranicami Slovenska. V premiére v Rádiu Slovensko každú sobotu o 10:05.

Z prvej ruky

Z prvej ruky

Rádio Slovensko | Kategória: Spravodajstvo, Publicistika

Relácia prináša aktuálne debaty na politické, občianske a spoločenské témy, ktoré rezonujú v spoločnosti. Dotýkajú sa najmä oblastí ako sú politika, ekonómia, legislatíva, občianske právo, NRSR- parlament , vláda SR, či európske inštitúcie.

Šport


Športžurnál

Športžurnál

Rádio Slovensko | Kategória: Šport

Rozšírené témy dňa, exkluzívne rozhovory a zaujímavosti zo sveta športu. Športžurnál pripravuje Slovenský rozhlas na vlnách Rádia Slovensko. Vysiela sa v pracovné dni po 18:43 a cez víkendy o 18:25.

Umenie a Kultúra


Ars Litera

Ars Litera

Rádio Devín | Kategória: Umenie, Kultúra

Relácia o literatúre z každej stránky: rozhovory o tých a s tými, ktorí literatúru a knižnú kultúru tvoria, analýzy a reflexie o literárnej tvorbe, ukážky z domácej a svetovej literatúry z produkcie Slovenského rozhlasu. Pondelok - Rastislav Šimášek, Vladimír Hanuliak, Ľuba Šajdová, Daniel Hevier. Utorok - Daniela Kapitáňová a Gabriela Magová. Streda - Rozhlasový antikvariát s Evou Reiselovou. Štvrtok - Zuzana Galková, Jozef Palaščák, Ivana Jachymová, Egon Tomajko. Piatok - Terézia Simanová a Pavol Náther.

Fenomény

Fenomény

Rádio Devín | Kategória: Umenie, Kultúra

Polhodinová relácia v ktorej sa redaktorky Zuzana Golianová a Mariana Jaremková zameriavajú na aktuálne fenomény v oblasti umenia. Umenie Fascinujúce, Eemociálne, Nákazlivé, Obsesívne, Mimoriadne, Extrémne, Návykové a Yracionálne, ktoré inšpiruje redaktorky a ich hostí.

Nedeľná chvíľka poézie

Nedeľná chvíľka poézie_FM

Rádio_FM | Kategória: Umenie

Slovenské básne, české básne, ale aj tie z iných častí sveta. Tradičné, kultové, ale aj také, ktoré sa nimi ešte nestihli stať. Mladí básnici, starí básnici, živí, ale aj mŕtvi. To všetko si môžete vypočuť každú nedeľu po 12:00 v rubrike Nedeľná chvíľka poézie_FM s Mirkou Ábelovou.

Pena dní

Pena dní_FM

Rádio_FM | Kategória: Umenie, Kultúra

Talkshow o obyčajných, ale aj nevšedných veciach, o bežných aj magických momentoch. Nielen v knihách, ale aj v našom každodennom živote. Pena dní_FM s Máriom Gešvantnerom a výnimočným, viac či menej známym hosťom, vysielame v Rádiu_FM každú druhú stredu od 20:00 do 22:00.

Triaška and Čejka

Triaška and Čejka_FM

Rádio_FM | Kategória: Umenie, Kultúra

Relácia moderátorskej dvojice Olja Triaška Stefanovič a Palo Čejka reflektuje témy z oblasti vizuálneho umenia a kultúry. Program Triaška & Čejka_FM si v Rádiu_FM môžete vypočuť každú druhú stredu medzi 20:00 a 22:00.

Živé mesto

Živé mesto_FM

Rádio FM | Kategória:Kultúra, Umenie

Živé Mesto_FM s Milotou Sidorovou a Líviou Gažovou je jediná slovenská rozhlasová relácia o urbanizme a architektúre. Reaguje na súčasné spoločenské, technologické a environmentálne problémy, a upriamuje pozornosť na udalosti a na ľudí, ktorí robia mesto živým.

Voľný čas


Baláž & Hubinák

Baláž & Hubinák

Rádio_FM | Kategória: Voľný čas, Kultúra

Piatkový podvečer a Rádio_FM, to je čosi ako šou Daniela Baláža, Pavla Hubináka a ich kamarátov a hostí s rubrikami, súťažamia koncertami. To všetko každý piatok od 18:00 do 21:00. Čokoľvek, čo nečakáte.

Do kina

Do kina

Rádio Slovensko | Kategória: Voľný čas, Kultúra

Filmové premiéry, recenzie, filmy, ktoré sa oplatí vidieť. Jeden miluje Hollywood, druhý prítmie klubových kín, nie vždy spolu súhlasia, ale vedia sa aj zhodnúť. Relácia o filme pre všetkých fanúšikov kinematografie, ktorí chcú vedieť aj niečo navyše. Vysielame v sobotu o 21:05 s Jurajom Malíčkom a Petrom Konečným.

Na vlastné nohy

Na vlastné nohy

Rádio Regina | Kategória: Voľný čas

Radosti a úskalia mladých ľudí v období, keď sa stavajú na vlastné nohy. Bez moralizovania rozoberáme ich problémy. Nebudú chýbať ani témy späté s hudbou, street aktivitami, adrenalínom, zábava alebo príbehy inšpiratívnych a talentovaných ľudí.

Nedeľný zábavník - Spojky

Nedeľný zábavník - Spojky

Rádio Slovensko | Kategória: Voľný čas, Kultúra

Rozhlasová talkshow Adely Vinczeovejprináša zábavné rozhovory s atraktívnymi hosťami v nečakaných a prekvapujúcich súvislostiach. Hosťami moderátorky sú ľudia z najrôznejších oblastí spoločenského života, nevyhýba sa ani segmentom ako sú umenie, kultúra, film, veda, šport, technika.

Spoločnosť


Čerstvé ovocie_FM

Čerstvé ovocie_FM

Rádio_FM | Kategória: Spoločnosť

Každý utorok po 15:00 sa v :Popo_FM venujeme tvorivým, umelecky a kultúrno-spoločensky aktívnym mladým ľuďom a projektom. Rubrika Čerstvé Ovocie_FM dáva priestor originálnym talentom, ktorí sa neboja experimentovať. Chuť podcastu Čerstvé Ovocie_FM dodáva nezisková organizácia Čerstvé Ovocie.

Čierna labuť_FM

Čierna labuť_FM

Rádio_FM | Kategória: Spoločnosť, Vzdelanie

Pojmom „čierna labuť“ označujeme fakt, že aj to, čo sa najprv javí ako nemožné alebo neexistujúce, sa môže stať skutočnosťou. Rubrika prináša nové pohľady, neznáme témy aj neobvyklé názory. Čierna labuť_FM vzniká v spolupráci s CEEV Živica.

Hosť Andrey Poláčkovej

Hosť Andrey Poláčkovej

Rádio Slovensko | Kategória: Spoločnosť, Kultúra

Nemusíte byť slávni, aby ste mali zaujímavý príbeh, ktorý je hodné zdieľať so svetom. Keďže aj známi ľudia sú pre mnohých z nás inšpiráciou, aj ich odpovede na rôzne otázky spoznáte v talkshow Rádia Slovensko Hosť Andrey Poláčkovej.

Hosť Panorámy

Hosť Panorámy

Rádio Regina | Kategória: Spoločnosť, Kultúra

Každú sobotu vám prinášame zaujímavý rozhovor na spríjemnenie predpoludnia. Reláciu vysielajú všetky tri Rádiá Regina. Vysiela sa v sobotu o 10:00.

Hosť Rádia Regina

Hosť Rádia Regina

Rádio Regina | Kategória: Spoločnosť, Kultúra

Takmer hodinka rozprávania s osobnosťou, ktorá sa narodila alebo žije na západnom Slovensku. Reláciu vysielame pondelok, utorok, piatok o 10:05 - 11:00.

Hosť sobotného dobrého rána

Hosť sobotného Dobrého rána

Rádio Slovensko | Kategória: Spoločnosť, Kultúra

Rozhovor Petry Bernasovskej so zaujímavým hosťom v Rádiu Slovensko. Do sobotného Dobrého rána na interview sú pozývaní populárni speváci, herci, režiséri, športovci, ale aj ďalšie osobnosti zo spoločenského života.

K2

K2

Rádio Slovensko | Kategória: Spoločnosť, Kultúra

V talkshow Rádia Slovensko sa Jaroslav Daniška rozpráva s významnou slovenskou osobnosťou, ktorá už v živote vystúpila na pomyselný vrchol v domácej alebo medzinárodnej sfére. Talkšou K2 pripravuje Slovenský rozhlas na vlnách Rádia Slovensko. Vysiela sa v nedeľu o 20:05.

Nočná pyramída

Nočná pyramída - hosť

Rádio Slovensko | Kategória: Spoločnosť, Kultúra

Nočná talkshow ponúka exkluzívne rozhovory s populárnymi umelcami, významnými vedcami, úspešnými športovcami, lekármi, či pedagógmi . Diskusie na zábavné i vážne témy odkrývajú podrobnosti z ich profesijného i osobného života.

Rano_na_eFeMku.jpg

Ráno na eFeMku

Rádio_FM | Kategória: Spoločnosť, Kultúra

Rádio_FM a jeho ranný program s hosťami, rubrikami, súťažamia koncertami. Moderátori Dominika Jašková a Martin Staňo s vami vstávajú každé pracovné ráno od 6:00 do 10:00. Vypočujte si profilové rozhovory s hosťami z Rána na eFeMku.

Reflektor

Reflektor

Rádio Devín | Kategória: Spoločnosť, Kultúra

Kultúrno-spoločenský mesačník, v ktorom Štefan Chrappa so svojimi hosťami a spolumoderátormi Jaroslavom Daniškom a Jurajom Šústom glosujú dianie v domácej i svetovej kultúre, filozofii, vede, náboženstve a kritickom myslení.

Seriál Rádia Regina Západ

Seriál Rádia Regina Západ

Rádio Regina | Kategória: Spoločnosť, Kultúra

Miesta, ľudia, udalosti - v päťdielnom seriáli Rádia Regina Západ od pondelka do piatka o 8:09.

Večera s Havranom

Večera s Havranom

Dvojka | Kategória: Spoločnosť, Kultúra

Michal Havran si do svojej diskusnej relácie pozýva odborníkov a hostí z rôznych oblastí. Spolu debatujú o spoločenských fenoménoch a súčasnom dianí najmä na Slovebsku.

Dejiny


Čudnopis

Čudnopis

Rádio Regina | Kategória: Dejiny, Umenie

Rozhlasová miniatúra o tom, prečo sa to, či ono, volá tak, ako sa volá... Tvorcovia tejto 5 minútovej relácie pravidelne pátrajú po pôvode a motivácii vzniku názvov obcí. Vypočuť si ju môžete každú nedeľu ráno o 7:50.

Chrobák v hlave

Chrobák v hlave_FM

Rádio_FM | Kategória: Dejiny, Kultúra

Diskusná relácia Rádia_FM o spoločenských fenoménoch z oblastí umenia, kultúry, moderných dejín a tiež o rôznych aktuálnych predmetoch verejného záujmu. Program Chrobák v hlave_FM s Jakubom Joštom vysielame každý druhý pondelok medzi 20:00 a 22:00.

Po stopách pamäti

Po stopách pamäti

Rádio Devín | Kategória: Dejiny, Publicistika

Cyklus relácií Pavla Smolíka si všíma osobnosti, ktoré sa v minulom storočí významným spôsobom presadili ako predstavitelia kultúrneho disentu . Čerpá z osobných výpovedí týchto ľudí, ktoré nahrali v Ústave pamäti národa.

V múzeu

V múzeu

Rádio Slovensko | Kategória: Dejiny, Kultúra

Relácia prináša svedectvá o spoločenskom a kultúrnom vývine našej spoločnosti priamo zo slovenských múzeí, ktoré pravidelne vyhľadáva a navštevuje moderátor Ďuro Šimko. Náučnú reláciu V múzeu vysiela Rádio Slovensko každý piatok večer.

Veda


Akadémia

Akadémia

Rádio Devín | Kategória: Veda

Relácia vysielaná raz za mesiac o vede, vedeckých fenoménoch, vedcoch a výsledkoch slovenských výskumov a vedeckých projektov v kontexte svetovej vedy. Moderuje Rastislav Šimášek.

Veda a technika

VaT - Veda a Technika

Jednotka | Kategória: Veda

Magazín o vede a technológiách s Gregorom Marešom prináša na televízne obrazovky zaujímavé témy zo sveta vedy a techniky každú sobotu. Odteraz si budú môcť diváci stiahnuť a vypočuť reláciu ako podcast.

Veda SK

Veda SK

Rádio Slovensko | Kategória: Veda

Diskusné fórum vždy dvoch špičkových vedeckých osobností na konkrétnu tému. Čiastočne polemické, vysvetľujúce a zasadené do širšieho kontextu a s presahom do viacerých vedných oblastí. Ambíciou projektu Rádia Slovensko a SAV – Veda SK je vytvorenie nového priestoru na popularizáciu špičkových osobností SAV, na prezentáciu zaujímavých vedeckých tém a výsledkov výskumov v širšom spoločenskom kontexte. Relácia sa strieda sa s reláciami Hosť pyramídy a Literárna revue. Moderuje ju Stanislav Ščepán. Vysielame v sobotu 22:20 – 23:59

Zdravie


Vademecum

Vademecum

Rádio Regina | Kategória: Zdravie

Rozhlasová poradňa zdravia. Diskusia na aktuálne témy z oblasti zdravotníctva. Svoje tipy na témy a hostí nám môžete posielať na regina.bratislava@rtvs.sk. Reláciu vysielame v utorok 14:05-15:00.

Cestovanie


Na ceste FM

Na ceste_FM

Rádio_FM | Kategória: Cestovanie, Kultúra

Pavol Lyrik Remiáš vám v spolupráci s CK Victory Travel prináša rubriku Na ceste_FM o cestovaní, dobrodružstve a exotike. Ak máte túlavé chúťky alebo sa chcete stať zodpovednejšími voči celej pestrej planéte Zem, rubrika Na ceste_FM vás inšpiruje aj poučí.

Pozor, zákruta!

Pozor, zákruta!

Rádio Slovensko | Kategória: Cestovanie

Rozhlasový magazín pre motoristov, cyklistov i chodcov so zameraním na dopravu, cestnú premávku a jej bezpečnosť, automobilové novinky i históriu, technológie, udržateľnú mobilitu, mototuristiku a motoristický šport, ale aj ostatné druhy dopravy. Reláciu vysielame každý pracovný deň po 17. hodine.

Náboženstvo


Hosť sobotného dobrého rána

Hosť nedeľného Dobrého rána

Rádio Slovensko | Kategória: Spoločnosť, Kultúra

Rozhovor Štefana Chrappu so zaujímavým hosťom v Rádiu Slovensko. Do nedeľného Dobrého rána na interview sú pozývaní ľudia, ktorí žijú s vierou, vyšší princípy im nie sú cudzie, často sú predstaviteľmi duchovného života.

Nad Slovom

Nad Slovom

Rádio Devín | Kategória: Náboženstvo

Relácia o unikátnom projekte Komentárov k Starému a Novému zákonu. Ide o veľkoryso koncipované ekumenické dielo, aké nemá v slovenskej kultúre obdoby. Moderuje Bohdan Hroboň.

Sobotné reflexie

Sobotné reflexie

Rádio Slovensko | Kategória: Náboženstvo

Ako uvažovať o spoločnosti? Máme alebo nemáme rešpektovať naše kresťanské korene? A čo to vlastne znamená? Aj na tieto otázky v relácií Sobotné reflexie odpovedajú moderátori Matej Gašparovič a Vincent Štofaník so svojimi hosťami. Reláciu vysielame každú sobotu o 20.05 hod.

Cudzojazyčné


Die Slowakei hautnah

Slovakia Today

Rádio Slovakia International | Kategória: Spravodajstvo, Publicistika

Slovakia Today, podcast v anglickom jazyku, prináša prehľad najnovších udalostí na Slovensku. Každodenne sa venuje politickým, spoločenským, športovým či kultúrnym témam. Relácia sa zo štúdia Radio Slovakia International v Bratislave vysiela pod heslom: Making Slovakia heard to the world!

History Sk

History SK

Rádio Slovakia International | Kategória: Dejiny

History SK is a special themed podcast produced by the English section of Radio Slovakia International. By delving deep into key events, visiting iconic places and speaking to knowledgeable people, the podcast presents the milestones of Slovak history to international audiences.

Die Slowakei hautnah

Die Slowakei hautnah

Rádio Slovakia International | Kategória: Spravodajstvo, Publicistika

Každý deň aktuálne a vyvážené informácie o malej veľkej krajine v srdci Európy v nemeckom jazyku. Informuje o rôznych spoločenských témach a udalostiach, o politike, vzdelávaní, sociálnych veciach, hospodárstve, vede, životnom prostredí, športe, kultúre, ale aj gastronómii a cestovnom ruchu.

La Slovaquie en direct

La Slovaquie en direct

Rádio Slovakia International | Kategória: Spravodajstvo, Publicistika

Radio Slovakia International vysiela pre všetkých, ktorí sa zaujímajú o našu krajinu v strede Európy a chcú sa o nej dozvedať stále viac. Ponúka vám publicistické a spravodajské príspevky vo francúzštine z oblasti slovenskej a zahraničnej politiky, ekonomiky, vedy, športu, kultúry, histórie, a turizmu.

Slovakia segodnya

Словакия сегодня (Slovakia segodnya)

Rádio Slovakia International | Kategória: Spravodajstvo, Publicistika

Relácie «Словакия сегодня» (Slovakia segodnya) denne prinášajú informácie o udalostiach na Slovensku, o dianí v domácej a zahraničnej politike, kultúre a ekonomike. Hovoríme o vážnych kapitolách z dejín Slovenska, významných Slovákoch doma a v zahraničí, o postavení Slovenska vo svete.

Eslovaquia hoy

Eslovaquia hoy

Rádio Slovakia International | Kategória: Spravodajstvo, Publicistika

Polhodinový magazín v španielskom jazyku sa venuje širokej škále tém a udalostí. Jeho adresátmi sú všetci, ktorí hľadajú detailné a aktuálne informácie o Slovensku.