podcasty RTVS

Najčastejšie otázky o podcastoch

Čo je podcast?

Podcast je zvukový záznam, ktorý si možno vypočuť online, ale aj stiahnuť do svojho zariadenia, či už stolového počítača, notebooku, tabletu alebo mobilného zariadenia.


Kde nájdete podcasty?

Všetky podcasty RTVS nájdete na webovej stránke www.rtvs.sk/radio/podcasty. Okrem toho využívame podcastové služby Spotify, iTunes a Deezer kde takisto nájdete všetky podcasty.

Podcasty RTVS

Ako počúvať podcast cez stolový počítač alebo notebook?

Na webovej stránke RTVS máte k dispozícii všetky naše podcasty na jednom mieste. Alebo si stiahnite jednu z podcastových služieb Spotify, iTunes, Deezer.

Ako počúvať podcast v mobilnom zariadení?

Stránku s podcastami pripravujeme pre všetky typy zariadení. Preto môžete počúvať podcasty priamo na našej webovej stránke aj z mobilného telefónu alebo tabletu. Takisto môžete využiť mobilné aplikácie podcastových služieb Spotify, iTunes,Google Podcasts ci Deezer.

apple podcast spotify podcast deezer podcast

Koľko stojí podcast?

RTVS si ako verejno-právna organizácia nenárokuje žiadne poplatky za počúvanie a sťahovanie podcastov. Túto doplnkovú službu prinášame za účelom zvýšenia komfortu našich poslucháčov.


Je potrebné internetové pripojenie?

Ak si stiahnete podcast do vášho zariadenia alebo do jednej z podcastových služieb vopred, pri jeho počúvaní nepotrebujete byť pripojení na internet.


Prečo počúvať podcast?

Ak nestihnete svoju obľúbenú reláciu počas vysielania, môžete si ju vypočuť neskôr. Buď v archíve Slovenského rozhlasu, alebo ako podcast s možnosťou stiahnutia. Takisto si však môžete vypočuť podcasty RTVS kedykoľvek a kdekoľvek neskôr na vašom mobilnom, ale aj na pevnom zariadení.


Ako často je možné počúvať podcasty?

Jednou z výhod podcastového formátu je, že si môžete reláciu vypočuť kedykoľvek. Nové epizódy relácií pridávame do podcastových služieb po tom, ako sú odvysielané v prúdovom vysielaní.


Ako sa dostať k podcastom?

Z našej hlavnej stránky www.rtvs.sk sa prekliknete do sekcie Rádio, v ktorej máme položku v menu Podcasty.


Prečo sa medzi podcastami nenachádzajú všetky relácie?

Slovenský rozhlas produkuje veľké množstvo rozhlasových relácií. Prednostne sme sa zamerali na publicistické relácie, rozhovory a zábavné relácie. Postupne však budú do podcastov pribúdať ďalšie relácie.


Prečo podcasty neobsahujú hudbu?

Relácie s hudbou nájdete v archíve Slovenského rozhlasu. Nakoľko do tejto chvíle nedisponujeme právami používať hudbu v podcastoch, hudbu odstraňujeme. Na zmene tohto stavu pracujeme.


Ako nahlásiť technický problém?

Napíšte nám prostredníctvom kontaktného formulára. Radi Vám pomôžeme.