Nočná pyramída - hosť

Nočná talkshow Rádia Slovensko ponúka exkluzívne rozhovory so zaujímavými hosťami. Naši moderátori do štúdia pozývajú populárnych umelcov, významných vedcov, úspešných športovcov, lekárov, či pedagógov, s ktorými diskutujú na zábavné i vážne témy a odkrývajú podrobnosti z ich profesijného i osobného života.
O roku 2018 spravidla raz do mesiaca (v piatok) ponúka Rádio Slovensko historickú NP, ktorá je venovaná významný výročiam v našej novodobej histórii. Od februára 2023 sa relácia Veda SK stala súčasťou Nočnej pyramídy. Vedeckú Nočnú pyramídu moderuje Stanislav Ščepán, prináša diskusné fórum vždy dvoch špičkových vedeckých osobností na konkrétnu tému. Čiastočne polemické, vysvetľujúce a zasadené do širšieho kontextu a s presahom do viacerých vedných oblastí. Ambíciou tohto formátu Rádia Slovensko a SAV je vytvorenie priestoru na popularizáciu špičkových osobností SAV, na prezentáciu zaujímavých vedeckých tém a výsledkov výskumov v širšom spoločenskom kontexte. Vedecká NP je vo vysielaní Rádia Slovensko raz do mesiaca (každý štvrtý pondelok).

Vysiela sa: pondelok až piatok od 22:20 do 24:00
Popis epizódy
Uznávaný advokát, niekoľko rokov bol predsedom Slovenskej advokátskej komory, ktorú po roku 1989 zakladal. Viedol autorský kolektív pri príprave prvého zákona o súkromnom výkone advokátskeho povolania. Ale aj plodný knižný autor, venujúci sa literatúre faktu, ktorý nedávno za svoju tvorbu získal Cenu Vojtecha Zamarovského. (K jeho dielam patria: Osobnosti Kysúc; Pyžamová revolúcia; Nepíš to otec; Rád vám protirečím; Rád sa pýtam, aj počúvam; Manderla a Modrý Maurícius; Sme čakárenská generácia; Ako som zachránil dedičstvo Kennedyovcom.) Pochádza z Kysúc, maturoval na gymnáziu vo Zvolene a absolvoval Právnickú fakultu UK. Je to veľký milovník výtvarného umenia, najmä skupiny Galandovocov, inicioval založenie Kysuckej galérie, ktorej daroval cennú zbierku výtvarných diel. Má rád hudbu rôznych žánrov. Zakladá si na svojej rodine, je otcom dvoch dcér a má už aj pravnúčatá. Moderuje: Kata Martinková Tolkšou Nočná pyramída pripravuje RTVS - Slovenský rozhlas, Rádio Slovensko, SRo1.