MS v hokeji 2022
MS v hokeji 2022

Ars litera

Živá relácia o literatúre z každej stránky: rozhovory o tých a s tými, ktorí literatúru a knižnú kultúru tvoria, analýzy a reflexie o literárnej tvorbe – a najmä ukážky z domácej a svetovej literatúry z produkcie Slovenského rozhlasu.
Reláciu pripravujú v pondelky: Rastislav Šimášek, Vladimír Hanuliak, Ľuba Šajdová, Daniel Hevier; utorky: Daniela Kapitáňová a Gabriela Magová; stredy: Rozhlasový antikvariát s Evou Reiselovou; štvrtky: Zuzana Galková, Jozef Palaščák, Ivana Jachymová, Egon Tomajko a v piatky Terézia Simanová, Pavol Náther a Jana Hevešiová. Posledný piatok v mesiaci môžete vždy počuť cyklus k 50. výročiu vzniku Devína - Zlaté rybky Jany Hevešiovej.

Vysiela sa: v pondelok až piatok 17:00 – 18:00
Popis epizódy
Ľubomír Feldek hovorí o antikvariáte v Žiline, spoločných literárnych rozhovoroch s Jánom Lenčom, o Cyranovi de Bergerac, Havranovi a jeho rôznych prekladoch, o Jeseninovi, Jánovii Smrekovi i Jankovi Jesenskom. V sekcii Parádne hlasy vyberáme ukážky interpretácie Havrana rôznymi hercami, podobne i z viacerých spracovaní Cyrana de Bergerac.