RTVS má od 4. mája v DVB-T obe televízie v HD kvalite

RTVS má od 4. mája v DVB-T obe televízie v HD kvalite

Diváci, ktorí sledujú televíziu prostredníctvom DVB-T, si tak budú môcť užiť hokejové majstrovstvá sveta bezodplatne v HD kvalite.

Rozhlas a televízia Slovenska mení skladbu verejnoprávneho multiplexu. V DVB-T sieti verejnoprávneho vysielateľa pribudne Dvojka v HD rozlíšení. RTVS tak prináša pre svojich divákov prvýkrát v histórii oba programy vo vysokom rozlíšení formou terestriálneho šírenia. DVB-T je jedinou distribučnou platformou s pokrytím až 97% územia a to bez akýchkoľvek ďalších mesačných poplatkov.     

  

Nová skladba verejnoprávneho multiplexu, v ktorej budú oba televízne programy v štandardnom aj vysokom rozlíšení, vyrovnáva obsahovú ponuku RTVS, ktorú doteraz mohli prijímať len diváci v satelitnej, či káblovej vysielacej platforme. „Vzhľadom na narastajúci trend vybavenosti domácností HD prijímacími zariadeniami, pridanie ďalšej HD programovej služby skvalitní obsahovú ponuku v terestriálnych domácnostiach a uspokojí tým dopyt našich divákov v DVB-T po HD kvalite,“ povedal šéf techniky RTVS Andrej Doležal.

Nové zloženie verejnoprávneho multiplexu DVB-T tak prinesie dva programy v HD kvalite a dva v SD kvalite. Táto zmena skladby verejnoprávneho multiplexu je platná od dnešného dňa a RTVS ju zavádza natrvalo. RTVS tým umožní sledovať okrem iného aj množstvo atraktívnych športových podujatí v HD kvalite, ktoré odvysiela v roku 2016.  
Živé vysielanie ??:??

Televízia