VEĽKOLEPÁ PREMIÉRA NOVÉHO WINNETOUA SA BLÍŽI

VEĽKOLEPÁ PREMIÉRA NOVÉHO WINNETOUA SA BLÍŽI

Galéria

RTVS divákom počas týchto Vianoc prinesie skutočnú filmovú lahôdku. Len 24 hodín po svetovej premiére v nemeckej RTL Jednotka odvysiela prvú časť novej filmovej minisérie na motívy románov Karla Maya Winnetou, ktorá si získala obrovskú popularitu u celých generácií fanúšikov.


„Do projektu sme vstúpili aj preto, že je určený pre mladšieho diváka. Tvorcovia chcú, aby sa pri obrazovke stretli tri generácie - starí otcovia, ktorí vyrastali na knihe, otcovia, ktorí vyrastali na filmoch a ich synovia či vnuci, ktorí už Winnetoua vôbec nepoznajú," povedal pre Medialne.sk programový riaditeľ televíznej časti RTVS Tibor Búza.

O čom bude nový Winnetou?

Mladý nemecký inžinier Karl May pricestuje do Ameriky s cieľom pomôcť v rozvoji a výstavbe americkej železnice. Čoskoro však zistí, že okrem takých ako on pricestovalo do Nového sveta aj veľa ziskuchtivých neprajníkov a uvedomuje si, že ich nenásytnosť a neúcta k nej narúša životy pôvodných obyvateľov.

Karl dostane za úlohu preskúmať pozemok, ktorý patrí indiánskemu kmeňu Apačov. Pri výjazde do prérie na neho Apači zaútočia. Zraneného ho zajme syn náčelníka Winnetou. Karla vylieči Winnetouova krásna sestra Nšo Či, do ktorej sa zamiluje. Postupne si získava dôveru a rešpekt pôvodných obyvateľov amerického kontinentu, ktorí ho nevolajú inak ako „Old Shatterhand".

Old Shatterhand sa s Winnetouom vydávajú na dlhú a náročnú cestu uzmierovania pôvodných obyvateľov a  novousadlíkov, ale tí medzi sebou zvádzajú stále intenzívnejšie boje. Každé dobrodružstvo medzi nimi prehĺbi puto priateľstva.

Vysielanie nového Winnetoua na Jednotke (premiéra 24 hodín po svetovej premiére v RTL)

Prvá časť Nový svet (26. decembra o 20:25)
Druhá časť Tajomstvo strieborného jazera (28. decembra o 20:25)
Tretia časť Posledný boj (30. decembra o 20:25)

Foto: RTL/Betafilm

Živé vysielanie ??:??

Televízia