Moderátor relácie SK Dejiny získal cenu SAV

Články

Moderátor relácie SK Dejiny získal cenu SAV

03. 07. 2019 11:50

Predsedníctvo Slovenskej akadémie vied udelilo cenu SAV Ľubomírovi Bajaníkovi za popularizačnú a vzdelávaciu činnosť v oblasti spoločenských a humanitných vied. Ľubomíra Bajaníka poznajú diváci nielen ako moderátora hlavných správ RTVS a významných spoločenských udalostí vysielaných na obrazovkách RTVS, ale aj ako moderátora relácie SK DEJINY.

„Som hrdý na našich vedcov a som veľmi rád, že môžem spolu s kolegami prezentovať výsledky ich bádania v relácii SK DEJINY na televíznej Dvojke. Z hĺbky srdca ďakujem SAV za ocenenie, ktoré si nesmierne vážim. Je to zároveň ocenenie celého tímu, ktorý sa podieľa na tvorbe a vysielaní relácie," uviedol Ľubomír Bajaník. „Verím, že dokážeme prekonávať večný antagonizmus medzi spravodajskou a publicistickou skratkou a množstvom poznatkov, ktorými vedci disponujú. A špeciálne pri dejinách, ktoré kde-kto zneužíva na kadečo, aj na svoju falošnú legitimizáciu," dodal.

Diskusnú reláciu o histórii SK DEJINY s moderátorom Ľubomírom Bajaníkom vysiela Dvojka od jesene 2017. Najbližšie premiérové časti budú môcť diváci sledovať mimoriadne už počas leta - výnimočne v pondelky 12. a 19. augusta večer, kedy budú tvorcovia reflektovať 75. výročie SNP. Relácia bude na jeseň pokračovať pravidelne vo štvrtky už od 5. septembra.

Živé vysielanie
??:??

Televízia