Veľký úspech pre RTVS: Zem spieva vyhrala medzinárodnú súťaž

Články

Veľký úspech pre RTVS: Zem spieva vyhrala medzinárodnú súťaž

22. 06. 2017 15:24

VEĽKÝ ÚSPECH PRE RTVS: ZEM SPIEVA VÍŤAZOM MEDZINÁRODNEJ SÚŤAŽE PITCH&PLAY

Folklórnemu formátu RTVS a spoločnosti NUNEZ NFE sa podarilo uspieť v prestížnej súťaži Pitch&Play v kategórii tzv. non-scripted pôvodných formátov a z Budapešti si odnáša prvé miesto.


Foto: Martin Poláš/Medialne.sk

Finále druhého ročníka súťaže Pitch&Play LIVE sa konalo na medzinárodnom televíznom veľtrhu NATPE v Budapešti. Zem spieva sa podarilo uspieť v konkurencii ďalších dvoch televíznych programov - do finále sa prebojoval aj slovinský program Start Up Slovenia televíznej spoločnosti POP TV a SuperYou! ruskej televízie NTV. O celkovom víťazovi nakoniec rozhodla odborná porota v zložení Levina Negi (viceprezidentka pre globálne akvizície, FremantleMedia), Ökrös Gergely (programový a kreatívny riaditeľ maďarskej TV2) a Bence Trunko (kreatívny riaditeľ Paprika Latino Studios).

Na prezentáciu jednotlivých formátov mal každý finalista 15 minút, počas ktorých mal presvedčiť porotu a prítomných televíznych profesionálov o tom, prečo je práve jeho formát ten najlepší. Rozhodujúcimi kritériami boli originalita, univerzálnosť a medzinárodný televízny potenciál.

Odborná porota po vyrovnaných a kvalitne prevedených prezentáciách nakoniec rozhodla, že víťazom sa stala práve Zem spieva , ktorá vďaka triumfu v Budapešti získala možnosť prezentácie na globálnom veľtrhu NATPE v Miami.Živé vysielanie
??:??

Televízia