Obľúbená folklórna šou Zem spieva sa vracia!

Články

Obľúbená folklórna šou Zem spieva sa vracia!

09. 10. 2017 08:45

Slovenský folklór je klenotom, ktorého lesk žiari dodnes a jeho hodnota je nevyčísliteľná.

Verejnoprávna RTVS pripravuje 2. sériu veľkolepej šou Zem spieva, ktorou si chce uctiť tradície našich predkov, ukázať svetu krásy slovenskej krajiny a pripomenúť pestrosť a hodnoty slovenského folklóru. 

Súťaž je určená pre všetkých, ktorí prezentujú folklór Slovenska na inej ako profesionálnej úrovni a rozhodli sa súťažiť v sólovom, párovom alebo skupinovom prejave v troch kategóriách:
- tanečná
- spevácka
- inštrumentálna

Štatút súťaže Zem spieva II.

Ďakujeme. 

O FENOMÉN ZEM SPIEVA JE VEĽKÝ ZÁUJEM

Stovky záujemcov sa doteraz zaregistrovali na kastingy 2. série veľkolepej šou Zem spieva. Súťažiť chcú ľudia z rôznych kútov sveta, pričom RTVS komunikuje s mnohými centrami zahraničných Slovákov v zahraničí.
 
Prihlásili sa napríklad jednotlivci či skupiny z Rumunska, Maďarska či Srbska a diváci sa môžu tešiť aj na rôzne prekvapenia. Súťaž je určená pre všetkých, ktorí prezentujú folklór Slovenska na inej ako profesionálnej úrovni v sólovom, párovom alebo skupinovom prejave v troch kategóriách -  tanečná, spevácka a inštrumentálna. 
 
„RTVS považuje projekt Zem spieva za jednu zo svojich kľúčových aktivít v najbližšom období. Vytvorením tohto unikátneho typu programu RTVS dokonale napĺňa svoje verejnoprávne postavenie, dokáže nielen oživovať folklórne tradície, ale aj vzbudzovať  vášne pri ich predvádzaní a zaujať mimoriadne širokú skupinu divákov,“ priblížil generálny riaditeľ RTVS Jaroslav Rezník.
 

Aj pripravovanou 2. sériou, ktorá sa na obrazovkách objaví v januári 2018, si chce RTVS uctiť tradície našich predkov, ukázať svetu krásy slovenskej krajiny a pripomenúť pestrosť a hodnoty slovenského folklóru. Na kastingy sa dá prihlásiť do 15. októbra 2017. Prvý z nich sa uskutoční 8. októbra 2017 v Múzeu slovenskej dediny v Martine a druhý 15. októbra 2017 v Ľubovnianskom skanzene v Starej Ľubovni. 

*Záujemcovia zo zahraničia môžu prihlášky aj s priloženým videom posielať do 31. októbra.

 
Odborná porota na kastingoch vyberie 63 jednotlivcov, umeleckých skupín a súborov, ktorí sa predstavia v siedmich štúdiových kolách, z nich 21 postúpi do semifinále. Vo finále vystúpi 10 súťažiacich, pričom o absolútnom víťazovi rozhodnú diváci svojimi SMS hlasmi.
 
Fenomén Zem spieva počas 1. série rozospievala celé Slovensko. Dokázala, že folklór je stále živou súčasťou našej kultúry. Stala sa najsledovanejším a najúspešnejším pôvodným zábavným formátom RTVS za posledných 8 rokov.

Živé vysielanie
??:??

Televízia