Správy RTVS
Správy RTVS

RTVS odvysiela naživo 21 etáp zo slávnej Tour de France

RTVS odvysiela naživo 21 etáp zo slávnej Tour de France

Od soboty 7. júla ponúkne RTVS priame prenosy v HD kvalite z 21 etáp najslávnejších cyklistických pretekov Tour de France. Počas troch týždňov sa športoví fanúšikovia môžu tešiť špeciálne Štúdio Tour de France s exkluzívnymi hosťami dvojičkami Martinom a Peterom Velitsovcami.

„Tešíme sa spolu s bratom Martinom na živé prenosy v štúdiu z Tour de France. Bude to pre nás nová skúsenosť a sme radi, že obaja môžeme našimi postrehmi z profi kariéry priblížiť divákom z pohľadu jazdca emócie na trati a atmosféru počas pretekov," povedal Peter Velits.

Od úvodnej etapy v slávnej filmárskej dedinke Noirmoutier-en-Lile až po cieľ na Elyzejských poliach v Paríži bude atmosféru a dianie v slávnom cyklo-pelotóne aj s Petrom Saganom sledovať vyslaný dvojčlenný štáb RTVS s talentovaným redaktorom Samuelom Brečkom a skúseným kameramanom Rastislavom Kuchtom. V bratislavskom štúdiu Tour de France budú pripravení moderátori Ľubica Melcerová a Ján Žgravčák. Komentátormi pretekov budú ostrieľaní Vladimír Genda a šéfredaktor portálu cycling-info.sk Lukáš Timko.

"Tour de France je mamutie podujatie s celosvetovým zásahom. Adekvátne tomuto faktu sa pripravujeme na vysielanie v RTVS. Som nadšený so spolupráce s Velitsovcami, posunie prenosy o level vyššie. Pripravujeme aj flashbacky, ktoré počas priamych prenosov budú pripomínať najsilnejšie momenty histórie Tdf v podaní Patra Sagana. Nezabúdame na online priestor, špeciálna webová stránka aj sociálne médiá budú v podaní RTVS takisto žiť. Sme pripravení, saganománia môže odštartovať."

Počas živých prenosov sa diváci budú môcť navyše zapojiť do SMS súťaže o hlavnú cenu pre celú rodinu.

Všetky potrebné informácie, podrobný rozpis etáp, ale aj novinky zo zákulisia nájdete na adrese: http://tdf.rtvs.sk a FB Šport v RTVS.

foto: RTVS

Živé vysielanie ??:??

Televízia