RTVS na jeseň pripravuje novú šou Remeslo má zlaté dno

Články

RTVS na jeseň pripravuje novú šou Remeslo má zlaté dno

26. 07. 2018 13:09

RTVS na jeseň pripravuje novú zábavnú dokumentárnu šou Remeslo má zlaté dno s jedinečnými príbehmi remeselníkov, ktorí svoj život a prácu zasvätili tradičnému remeslu. Diváci sa tak môžu tešiť na život v kováčskej dielni, výrobu kachlíc, modrotlače či spracovanie tkaniny.

V dnešnej dobe strácajú tradičné remeslá svoj praktický význam pre rozvoj spoločnosti. Ich historický a umelecký odkaz z hľadiska kultúrneho dedičstva je však neodmysliteľný. Zábavná docushow z dielne RTVS a produkčnej spoločnosti Good TV je novým žánrom, ktorý prinesie divákom dostatok informácií a faktov o tradičných slovenských remeslách.

Som veľmi rád, že môžem byť od začiatku súčasťou novej šou Remeslo má zlaté dno, ktorá ponúkne jedinečné ľudské príbehy, krásu a tradíciu remesiel na Slovensku, ktoré prežívajú vďaka láske a nadaniu ľudí, ktorí sa im venujú. Pevne verím, že programom oslovíme širokú verejnosť a dáme šancu ľudom prijať nové výzvy a naučiť sa niečo nové," povedal programový riaditeľ televíznej časti RTVS Marek Ťapák.

V deviatich epizódach sa predstaví šesť zaujímavých remeselníkov a každý z nich si vyberie troch učňov. Počas ôsmich týždňov im odovzdajú svoje skúsenosti z kováčskej dielne, výroby kachlíc, výroby modrotlače alebo tkaniny. V závere na základe skúšky zručnosti sa remeselníci rozhodnú pre dvoch učňov a jednému z nich sa podarí naučiť remeslu, ktoré mu môže zmeniť život.

Do novej šou Remeslo má zlaté dno sa môžete prihlásiť do augusta prostredníctvom prihlasovacieho formuláru , alebo telefónneho čísla +421 911 696 534.

Viac informácií budeme pravidelne prinášať na facebook.com/Remeslomazlatedno

 

 

 


Autori fotografií: Gabriel D. Macedo, Šimon Hudák

Živé vysielanie
??:??

Televízia