Hlasujte za najlepší slovenský film v Diváckej cene Slnko v sieti

Články

Hlasujte za najlepší slovenský film v Diváckej cene Slnko v sieti

08. 03. 2019 08:05

Fanúšikovia slovenského filmu môžu aj tento rok hlasovať v ankete Divácka cena Slnko v sieti a zvoliť si spomedzi hraných, dokumentárnych a animovaných filmov ten, ktorý ich oslovil najviac. Za odmenu získajú možnosť zúčastniť sa odovzdávania cien počas galavečera Slnko v sieti. Hlasovať sa môže od 6. do 31 marca.

Slovenská filmová a televízna akadémia udeľuje národnú cenu Slnko v sieti celkovo v 18 kategóriách, no o výsledku jednej z nich, Diváckej ceny Slnko v sieti, rozhodujú fanúšikovia. Hlasuje sa online, pričom vyberať si môžu až z tridsiatky hraných, dokumentárnych a animovaných filmov. Hlasovaním sa zároveň zaradia do žrebovania o atraktívne filmové ceny a účasť na slávnostnom galavečere Slnko v sieti.

Slnko v sieti je prehliadkou toho najlepšieho zo slovenskej filmovej tvorby. Držiteľov cien Slnko v sieti sa verejnosť dozvie na slávnostnom galavečere v piatok 5. apríla 2019, ktorý v priamom prenose odvysiela RTVS na Jednotke. Počas neho sa odovzdaná aj cena Slnko v sieti za Výnimočný prínos slovenskej kinematografii a Divácka cena Slnko v sieti, o ktorej v online hlasovaní rozhodne verejnosť.

Hlasovať možno na stránke: https://www.slnkovsieti.sk/divackacena

Živé vysielanie
??:??

Televízia