Správy RTVS
Správy RTVS

RTVS odvysiela všetkých 64 zápasov hokejových majstrovstiev sveta

RTVS odvysiela všetkých 64 zápasov hokejových majstrovstiev sveta

Všetkých 64 zápasov tohtoročných Majstrovstiev sveta v ľadovom hokeji, internetové vysielanie vo full HD kvalite, moderné vysielacie štúdia v Košiciach a v Bratislave, mapovanie zákulisia, pestrý predzápasový program - a množstvo ďalších zaujímavostí prinesie RTVS divákom a poslucháčom počas konania sa šampionátu.

RTVS denne odvysiela 9 až 12 hodín premiérového obsahu. Všetky zápasy sa objavia na televíznej Jednotke alebo Dvojke v kombinácii priamych prenosov a záznamov, v prípade paralelných zápasov na webe RTVS. Sledovať ich bude možné aj v HbbTV v aplikácii RTVS. „Našu pozornosť upriamujeme predovšetkým na snahu priniesť televíznym divákom a rozhlasovým poslucháčom kompletný prehľad o priebehu majstrovstiev sveta. V rámci značky RTVS vnímame celý projekt trojrozmerne - televízna obrazovka, sociálne médiá a rádio," priblížil šéf Sekcie športu Matej Hajko.

Na Jednotke si diváci môžu pozrieť zápasy slovenskej reprezentácie a vybrané zápasy vyraďovacej časti majstrovstiev. Všetky stretnutia národného tímu v skupine a v prípade postupu tiež v play-off i finálový zápas odvysiela naživo Rádio Slovensko.

Nebudú chýbať aktuálne živé vstupy zo všetkých stretnutí základnej aj vyraďovacej fázy v oboch dejiskách. „Rozhlas je veľmi dôležitá súčasť našej práce. Zo siedmich zápasov základnej časti hrá Slovensko dva zápasy počas pracovného dňa, čomu venujeme v rozhlase veľkú pozornosť, pretože množstvo ľudí nebude môcť byť v tom čase pri televízoroch," konštatoval Matej Hajko.

Zápasy skupiny v Košiciach, v ktorej hrá aj reprezentácia Slovenska, budú komentovať Pavol Gašpar, Matej Hajko a Marek Marušiak. Zápolenie slovenského tímu sprostredkujú divákom dvaja komentátori a jeden expert z trojice Ján Pardavý, Boris Valábik a Rastislav Staňa. „Je to model zaužívaný najmä v severoamerickom regióne. V rámci strednej Európy bude RTVS patriť medzi priekopníkov na veľkom športovom podujatí," uviedol Matej Hajko. Zápasy skupiny v Bratislave budú komentovať Matúš Krutý a Tomáš Košec a ako expert RTVS bude zápasy hodnotiť Rastislav Konečný.

slovenskoMS.png

„RTVS pripravila projekt, ktorý bude znamenať najvyšší počet odvysielaných hodín počas majstrovstiev sveta v histórii. Programový blok venovaný šampionátu odštartujeme už hodinu a pol pred začiatkom prvého zápasu dňa. Po večernom zápase zosumarizujeme celý deň zostrihom najdôležitejších momentov s pôvodným komentárom všetkých zápasov hracieho dňa," poznamenal Matej Hajko. Programový blok začne naživo vysielaná talkshow Pred hokejom, nasledovať bude zábavný seriál 25 majstrovstiev. Dokumentarista RTVS Stanislav Štefánik nakrútil 9-dielny historický seriál S hokejkou a pukom a záver šampionátu bude patriť šiestim dielom dokumentu Hokejová republika. Medzi doplnkové programy bude patriť prestávkový seriál Aj oni boli pri medailách.

Pre lepšie sprostredkovanie atmosféry majstrovstiev RTVS presunie svoje vysielacie štúdiá, vyrobené na mieru s najmodernejšou technológiou, priamo na štadióny v Košiciach a v Bratislave. Divákom sa z nich budú prihovárať moderátori Marcel Merčiak, Ľubica Melcerová a Ján Šiller.

Počas šampionátu bude tiež fungovať špeciálna športová microsite hokej.rtvs.sk s fanúšikovskou zónou a o dianí na MS bude RTVS zároveň informovať prostredníctvom sociálnych sietí Facebook a Instagram.

Rádio Slovensko bude počas hokejového šampionátu podrobne mapovať účinkovanie slovenskej reprezentácie na turnaji a dianie okolo národného tímu.

Slováci odohrajú v skupinovej fáze v Košiciach sedem zápasov - s USA, Fínskom, Kanadou, Nemeckom, Francúzskom, Veľkou Britániou a Dánskom. „Všetky stretnutia nášho tímu v skupine a v prípade postupu aj v play off i finálový súboj odvysielame naživo. Nebudú chýbať aktuálne živé vstupy zo všetkých stretnutí základnej i vyraďovacej fázy v oboch dejiskách šampionátu," priblížil šéfdramaturg Rádia Slovensko Milan Urbaník.

Okrem reportáží a živých vstupov Rádio Slovensko prinesie aktuálne rozhovory, publicistické materiály, zaujímavosti a novinky, a to nielen z tábora slovenskej reprezentácie. Poslucháči získajú aktuálne informácie z majstrovstiev sveta počas celého dňa v prúdovom vysielaní a tiež v spravodajských blokoch - Rádiožurnáloch, krátkych správach a špecializovaných športových reláciách.

Výstupy zo šampionátu budú v Košiciach zabezpečovať Jozef Jarkovský, Matúš Čunderlík, Adam Bohuš a Martin Balážik. Dianie v Bratislave budú sledovať Svetlana Barátová, Martin Kaigl a Zlatica Mokrá.

V súvislosti s majstrovstvami pozvalo Rádio Slovensko do Nočnej pyramídy v pondelok 6. mája rozhlasovú reportérsku legendu Jozefa Jarkovského a v utorok 21. mája bývalého hokejistu a dnes úspešného trénera Ľubomíra Pokoviča. Najbližšie dva týždne bude predpoludňajšia relácia Príbeh na týždeň zameraná na hokejové MS. Pred začiatkom šampionátu Rádio Slovensko odvysiela tiež tematicky ladenú reláciu K veci.

Na hokejové dianie v Bratislave a v Košiciach reaguje i rozhlasové dopravné spravodajstvo Zelená vlna RTVS. „Poslucháči - motoristi nájdu základné informácie o dopravných obmedzeniach a o vyhradených parkoviskách na webstránke a na facebooku Zelenej vlny. Pre divákov hokejových zápasov smerujúcich do Bratislavy a do Košíc autom alebo autobusom budeme v Rádiu Slovensko vysielať Hokejovú Zelenú vlnu - aktuálnu situáciu na príjazdových trasách do Bratislavy a do Košíc, stav premávky a dopravné obmedzenia v oboch mestách a obsadenosť záchytných parkovísk," avizuje Ľuboš Kasala, poverený vedením Odboru motorizmu RTVS. Ako doplnil, slovenskú Zelenú vlnu môžu v dňoch hokejových zápasov českej reprezentácie v Bratislave počúvať aj poslucháči Českého rozhlasu - Radiožurnálu.

Všetky dopravné správy budú k dispozícii aj v mobilnej aplikácii Zelená vlna.


Kompletné dianie z hokejového šampionátu prinesie RTVS aj na online

Živé prenosy hokejových zápasov, štatistiky, zostavy všetkých mužstiev, exkluzívne zábery zo zákulisia a priamo zo súbojov na ľade, ale aj videá od fanúšikov. RTVS bude na svojom webe a sociálnych sieťach podrobne mapovať dianie na majstrovstvách sveta v hokeji.

Bratislava 6. máj 2019

Na špecializovanej športovej microsite hokej.rtvs.sk sa ako jedinej na Slovensku bude naživo streamovať všetkých 64 komentovaných zápasov vo Full HD.Návštevníkom poskytneme aj rozšírenú ponuku štatistík. Okrem výsledkov kompletného programu zápasov a všetkých výsledkov, nájdu na našom webe základné informácie o jednotlivých mužstvách a ich súpisky, štatistiky všetkých hráčov a kanadské bodovanie," priblížil riaditeľ Sekcie nových médií Dušan Jančovič. Na stránke budú zverejnené tiež najlepšie momenty zápasov, archív zápasov slovenského tímu a archív špecializovaných televíznych relácií, ktoré RTVS pripravila k MS - Pred hokejom, 25 majstrovstiev, S hokejkou a pukom, Hokejová republika.

Do hokejového diania chce RTVS priamo zapojiť i fanúšikov, preto na microsite zriadi pre nich špeciálnu zónu, kde budú zverejnené videá, ktoré budú posielať prostredníctvom mobilnej aplikácie iReportér. „Videá je potrebné označiť hashtagom #hokej. Okrem toho, že tie, ktoré budú spĺňať požiadavky, uverejníme na podstránke hokejového webu, tak niektoré z nich použijeme v televíznom športovom spravodajstve," uviedol Dušan Jančovič.

O dianí na šampionáte bude RTVS informovať tiež prostredníctvom sociálnych sietí Facebook a Instagram. Na facebookovej stránke Šport v RTVS budú okrem výsledkov zápasov, štatistík a highlightov, rozhovory s hráčmi a exkluzívne kamerové zábery z prilieb rozhodcov, fotky a videá zo zákulisia. „RTVS minulý rok výrazne posilnila sociálne médiá a pri príležitosti majstrovstiev sveta sme spustili Instagram špeciálne pre športovú sekciu. Každý deň tam pribudnú fotky a krátke videá zo zákulisia, z prenosových vozov a štúdií na štadiónoch v Košiciach a Bratislave, takže návštevníci napríklad uvidia, ako sa pripravujú komentátori a moderátori RTVS," avizoval Dušan Jančovič.

Hokejové zápasy bude možné sledovať aj v HbbTV v aplikácii RTVS. Tá ponúkne priame prenosy zápasov, ktoré nebude vysielať televízna Jednotka alebo Dvojka. Taktiež archív slovenských súbojov, najdôležitejšie momenty a výsledky jednotlivých zápasov.


Foto: TASR

Grafika: Facebook Šport v RTVS

Živé vysielanie ??:??

Televízia