Rozhodli ste: Poznáme váš najobľúbenejší Večerníček

Články

Rozhodli ste: Poznáme váš najobľúbenejší Večerníček

11. 07. 2019 11:02

Presne pred mesiacom, 11. júna, sme začali spoločne na Facebooku RTVS a Instagrame rtvs_official hľadať váš naojbľúbenejší Večerníček. V prvej duelovej fáze ste v anketách mohli zahlasovať za vašich najobľúbenejších detských hrdinov. Po štyroch týždňoch poznáme názov kresleného seriálu, ktorý si vaše srdcia získal najviac.

Už v prvej fáze hlasovania, v ktorej sa stretlo 32 večerníčkových seriálov, získal víťaz s veľkým náskokom suverénne najviac hlasov - až 1 344 z celkových 8 554. V druhej fáze - v ktorej ste priraďovali "páči sa mi to" k fotografiám vašich favoritov v albume - sa stal taktiež suverénnym víťazom so 102 hlasmi. Najobľúbenejším večerníčkovým seriálom podľa fanúšikov Facebooku a Instagramu RTVS sa teda stáva legendárny a nezabudnuteľný Macko Uško.

mu4.jpg

Uško vznikol pôvodne ako kreslená postavička, ktorá sprevádzala čitateľov detského časopisu. Pre oko malých televíznych divákov sa v Poľsku začal nakrúcať až o 18 rokov neskôr, a to v roku 1975. Svoj hlas pre slovenské deti a dospelákov mu prepožičal nezabudnuteľný Michal Dočolomanský. Celkovo má Miś Uszatek, ako sa Macko Uško originálne volá, 104 častí. Jeho poučné príbehy milujú malí aj veľkí aj v súčasnosti.

Výsledky 1. fázy hlasovania (TOP 5)

1. Macko Uško 1 344 hlasov

2. Jurošík 1 062 hlasov

3. Pásli ovce valasi 865 hlasov

4. Bambuľkine dobrodružstvá 666 hlasov

5. Danka a Janka 528 hlasov

Kompletné poradie prvej fázy hlasovania


Výsledky druhej fázy hlasovania (TOP 5)

1. Macko Uško 102 hlasov

2. Pásli ovce valasi 79 hlasov

3. Jurošík 50 hlasov

4. Bambuľkine dobrodružstvá 46 hlasov

5. Indiánske rozprávky 20 hlasov

Ďakujeme všetkým, ktorí sa zapojili do hlasovania a prajeme vám pekné chvíle prežité s naším detským vysielaním, či už v televízii alebo v rozhlase. Mená výhercov pekných cien od RTVS nájdete dnes, 11. júla, popoludní na Facebooku RTVS.


Živé vysielanie
??:??

Televízia