V dobrej spoločnosti so Zoltánom Demjánom

Články

V dobrej spoločnosti so Zoltánom Demjánom

09. 10. 2019 09:44

Už v piatok pokračuje na obrazovkách RTVS druhou časťou nový dokumentárny cyklus V dobrej spoločnosti. Moderátorka Jarmila Lajčáková Hragašová v ňom predstavuje 10 úspešných a zaujímavých osobností tak, ako ich nepoznáme. Tentokrát zavítala so štábom za úspešným horolezcom, jediným žijúcim Slovákom, ktorý vystúpil na Mount Everest bez kyslíkového prístroja - Zoltánom Demjánom. Viac o relácii TU.

95fadd72-fbc6-47b0-8209-d28e39404365.JPG O dojmy z času stráveneho s pánom Demjánom sa s nami podelila v nasledujúcich riadkoch.

Píše Jarmila Lajčáková Hargašová

Nič nie je náhoda, vravela som si pri prvom stretnutí so Zoltánom Demjánom. Človek, ktorý sa mi dovtedy spájal predovšetkým s horolezectvom, osobitne s výstupom na Mount Everest sa totiž vydal na - pre mňa nesmierne inšpiratívnu duchovnú cestu.

Jeho príbeh je nielen príbehom mimoriadne úspešného horolezca, ale aj vrcholového manažéra, kouča, lektora. Svoj život rozdeľuje na viacero etáp, ktoré vždy dokázal rázne ukončiť na vrchole svojich síl. Spája ich láska k prírode a veľká dávka pokory, ktorej ho naučili práve hory a z tohto poznania ťaží počas celého života.

Mimoriadne na mňa zapôsobil svojim pokojom, nadhľadom, schopnosťou otvorene sa priznať k pochybnostiam i zlyhaniam aj pevne danými vnútornými hodnotami.

Výnimočné boli aj miesta našich stretnutí. Nádherné Zelené pleso vo Vysokých Tatrách nás napriek avizovanému dažďu privítalo zaliate slnkom. Malebná kopaničiarska obec Prašník mi zasa pripomenula detstvo a pri pohľade na krásnu záhradu ekologického domu celý televízny štáb skonštatoval - tu chceme žiť.

Sledujte V dobrej spoločnosti už v piatok 18.10. o 22:00 na Jednotke.


Živé vysielanie
??:??

Televízia