Zem spieva III.: Posuňte svojho favorita do finále!

Články

Zem spieva III.: Posuňte svojho favorita do finále!

14. 02. 2020 16:04

Nepostúpil váš favorit do ďalšieho kola? Posuňte ho priamo do finále!

Pošlite sms BEZ DIAKRITIKY s textom  v tvare:

FINALE(medzera)nazov sutaziaceho

na číslo 6666

! POZOR TEXT BEZ DIAKRITIKY !


Cena spätnej SMS je 0,5 € s DPH. Službu technicky zabezpečuje A SMS, s.r.o.

Z každého základného kola máte možnosť vybrať súťažiaceho, ktorý sa vám najviac páčil, no naša odborná porota ho do semifinále neposunula. Svoje SMS môžete posielať počas celých 7 týždňov vysielania základných kôl. Súťažiaci s najvyšším počtom sms hlasov postupuje priamo do finále.

Pre uľahčenie vám každý týždeň na tomto mieste prinesieme zoznam súťažiacich, ktorí nepostúpili do semifinále a vy môžete poslať svoj hlas ktorémukoľvek z nich.


Súťažiaci 7. kolo:

na číslo 6666
posielajte SMS v tvare:

Ján Šarišský, Bystré

FINALE(medzera)Sarissky

Alexandra Ružbacká a Miroslav Beck, Spišská Nová Ves

FINALE(medzera)Ruzbacka Beck

Ľudová hudba Súdiovci, Selenča, Srbsko

FINALE(medzera)Sudiovci

Katarína Mosnáková Bagľašová, Jánošík, Srbsko

FINALE (medzera)Baglasova

Folklórna skupina Lanšper, Závod

FINALE(medzera)Lansper

Nikola Rafajdusová, Hlohovec

FINALE(medzera)Rafajdusova

Súťažiaci 6. kolo:


Folklórna spevácka skupina Vorodaj, Veľký Lipník

FINALE(medzera)Vorodaj

Folklórna skupina Jána Lazoríka z Krivian, Krivany

FINALE(medzera)Krivany

Detský folklórny súbor Lúčik, Turčianske Teplice

FINALE(medzera)Lucik

Ondro a kamaráti, Malachov

FINALE (medzera)Ondro

Cimbalová ľudová hudba Picúchovci, Dolná Krupá

FINALE(medzera)Picuchovci

Matej Kysel, Jasenic

FINALE(medzera)Kysel

Súťažiaci 5. kolo:



Mužská spevácka skupina Goroli, Lendak

FINALE(medzera)Goroli


Folklórna skupina Smižančanka, Smižany

FINALE(medzera)Smizancanka


Karina Terézia Smolková, Zázrivá

FINALE(medzera)Smolkova


Fatranská muzika, Rajec

FINALE (medzera)Fatranska muzika


Folklórny súbor Dolina, Krempachy, Poľsko

FINALE(medzera)Dolina


Súťažiaci 4. kolo:


Folklórny súbor Orgonina, Vranov nad Topľou

FINALE(medzera)Orgonina

Jozef Kolesár, Dvorianky

FINALE(medzera)Kolesar

Simona Vicianová, Liptovské Sliače

FINALE(medzera)Vicianova

Horúce srdce - JAGALO JÍLO, Detva

FINALE (medzera)Jagalo jilo

Dvá Kamarádzi, Brodské

FINALE(medzera)Dva kamaradzi

Spjevule ze Skalice, Skalica

FINALE(medzera)Spjevule

Súťažiaci 3. kolo:



Kultúrno umelecký spolok Petrovská družina, Báčsky Petrovec, Srbsko

FINALE(medzera) Petrovska druzina

Kultúrno osvetový spolok Jednota, Hložany, Srbsko

FINALE(medzera) Jednota

Družina, Banská Bystrica

FINALE(medzera) Druzina

Mužská spevácka skupina Folklórnej skupiny Hôra Rejdová

FINALE (medzera) Hora

Muži Folklórna skupina Kečera, Jakubany 

FINALE(medzera) Kecera

Folklórny súbor Čerhovčan, Bardejov

FINALE(medzera) Cerhovcan

Súťažiaci 2. kolo:



Folklórna skupina Kojšovan, Kojšov

FINALE(medzera)Kojsovan

Ženská spevácka skupina Vinok, Šarišské Jastrabie

FINALE(medzera)Vinok

Šarišan Slovak Folk Ensemble, Detroit

FINALE(medzera)Sarisan

Slovak Domovina Dancers, Windsor

FINALE(medzera)Domovina

Folklórny súbor Bystrina, Banská Bystrica

FINALE (medzera)Bystrina

Muži folklórnej skupiny Tepličan, Liptovská Teplička

FINALE(medzera)Teplican

Súťažiaci 1. kolo:


Ženská spevácka skupina Milpošanka, Milpoš

FINALE(medzera)Milposanka

Čirčansky hovosy, Čirč

FINALE(medzera)Circansky hovosy

Detský folklórny súbor Slniečko, Calgary

FINALE(medzera)Slniecko

Roman Andrej Stolárik, Ottawa

FINALE(medzera)Stolarik

Ľudová hudba detského folklórneho súboru Vienok, Bratislava

FINALE (medzera)Vienok

Folklórna skupina Šulekovo z Hlohovca, Hlohovec

FINALE(medzera)Sulekovo

zem_porota.jpg

Najobľúbenejšia folklórna šou Zem spieva sa vrátila na televízne obrazovky. Novú, v poradí tretiu séria vysiela Jednotka každú sobotu o 20:30. Tešiť sa môžete na trojicu S Hudbou vesmírnou, ale aj prvotriedne spevácke či tanečné výkony.

Postupne spoznáme talenty, ktoré sa nám podarilo nájsť na kastingoch v Múzeu slovenskej dediny v Martine, ale aj v Ľubovnianskom skanzene v Starej Ľubovni.

Zem spieva 3, Parchovianka

Porota je pripravená!

Súťažiacich, ktorí z jesenných kastingov postúpili ďalej, bude hodnotiť Anna Derevjaníková - pedagogička, zberateľka a interpretka rusínskych piesní, Peter Kocák - režisér, choreograf a umelecký vedúci folklórnych súborov Vranovčan a Cifroško.

Zem spieva 3, Želiezko

Do poroty zasadne aj Stanislav Marišler - choreograf, tanečník a pedagóg Vysokej školy muzických umení, Miroslava Palanová - choreografka a vedúca folklórneho súboru Váh, ale aj Milan Rendoš - aktívny hudobník a rozhlasový redaktor.

Súťaž je aj vo svojej tretej sérii určená všetkým, ktorí prezentujú folklór Slovenska na inej ako profesionálnej úrovni a rozhodli sa súťažiť v sólovom, párovom alebo skupinovom prejave v troch kategóriách - tanečná, spevácka a inštrumentálna.

Zem spieva 3, Kojšovan

Živé vysielanie
??:??

Televízia