Odborníčka otvorene o diétach a zrýchlenom chudnutí

Články

Odborníčka otvorene o diétach a zrýchlenom chudnutí

14. 02. 2020 13:31

„Schudnúť do plaviek v priebehu jedného týždňa je nemožné," povedala v programe Dámsky klub Ľuboslava Velecká. Podľa slov odborníčky neexistujú žiadne zaručené diéty a ani žiadne „rýchlochudnutie". Zároveň dodáva, že je ideálny čas na to, aby sme začali uvažovať nad zhadzovaním kilogramov, pretože do leta máme ešte času dosť.

„Nepôjde to rýchlo. Dôležité sú zmeny v stravovaní a životnom štýle," hovorí Velecká, podľa ktorej je dôležitá motivácia. Hneď na začiatku je potrebné uvedomiť si, čo sme schopní a ochotní urobiť pre to, aby sme vyzerali a cítili sa lepšie.

Základom sú raňajky, na ktoré mnohí z nás často zabúdame a ráno, keď by sme mali, nedodáme telu žiadnu energiu. V rýchlom pracovnom tempe občas zabúdame aj na výdatný obed, ktorý je takisto dôležitou súčasťou dňa. Kto zabúda na jedlo počas dňa, by sa večer nemal čudovať, keď ho prepadne vlčí hlad. Pravidelnosť v stravovaní je kľúčom k úspechu.

Strava je najdôležitejšia

Myslieť by sme mali nielen na to, kedy a ako často jedlo konzumujeme, ale aj to, čo do seba dávame. Kalorický príjem je veľmi podstatný, lebo výdaj nemáme vždy taký, aký by sme ho mali mať," prízvukuje odborníčka. Ráno sú dôležité sacharidy. Veľmi dobrým a zdravým tipom sú ovsené vločky. Pripraviť si ich môžeme ako kašu, ktorú dochutíme, niekedy ich stačí pridať do jogurtu. Vločky nás nielen zasýtia. Pomáhajú tiež naštartovať trávenie.

Zhadzovanie kilogramov brzdí aj nedostatočný pitný režim. Na tekutiny zabúdame špeciálne počas zimy, keď smäd pociťujeme oveľa menej ako v iných ročných obdobiach. Pohár vody každú hodinu. Takto znie odporúčanie odborníčky.

Výbornou správou je, že 80% úspechu chudnutia je správne nastavená strava. Zvyšok tvorí pravidelný pohyb, na ktorý by sme mali myslieť tiež. Začať sa dá napríklad rýchlou chôdzou. Každý by si však mal zvoliť taký druh športu, pri ktorom sa zapotí, ale zároveň mu bude robiť radosť. Viac o pohybe a chudnutí ako takom sa dozviete v rozhovore.

Celú reláciu sledujte zadarmo a bez reklamy v našom archíve.

 

Živé vysielanie
??:??

Televízia