Výrazný nárast nových prípadov koronavírusu na Slovensku

Výrazný nárast nových prípadov koronavírusu na Slovensku

Na Slovensku pribudlo ďalších 41 prípadov. V domácej karanténe je celosvetovo takmer miliarda ľudí. Informovala o tom agentúra AFP, ktorá takisto priniesla číslo o úmrtiach. Novému koronavírusu podľahlo už viac ako 11 tisíc ľudí. Ochorenie najnovšie straší aj Ameriku. V USA prijali opatrenia, ktoré predtým zaviedli mnohé európske štáty vrátane Slovenska.

Pre koronavírus zrušili Majstrovstvá sveta v ľadovom hokeji

Najvážnejšia situácia spojená s koronavírusom je naďalej v Taliansku a Španielsku. Od soboty (21.3.) platia prísne opatrenia v nemeckom Bavorsku. Najbližšie dva týždne majú obyvatelia obmedzený voľný pohyb na verejných priestranstvách. Ľudia môžu ísť len do práce, na nevyhnutný nákup a na návštevu lekára alebo lekárne.

Iné aktivity ako prechádzky či šport sú dovolené iba samostatne, maximálne v spoločnosti osôb, ktoré žijú v jednej domácnosti. Nákaza sa rozšírila do 160 krajín, vo svete zaznamenali viac ako 271 tisíc pozitívnych prípadov. Koronavírus zatvoril mnohé kultúrne či športové podujatia. Medzi nimi aj festival Glastonbury či Majstrovstvá sveta v ľadovom hokeji.


Živé vysielanie ??:??

Televízia